казино наспроти јапонија-оди хаваи

Спортската светот беше потресен од среда е веста дека поранешниот Националната Фудбалска Лига ѕвезда linebacker Помлад Seau беше пронајден мртов во неговиот Oceanside, Калифорнија дом; очигледна жртва на авто-нанесени прострелни рани на градите.Локалната полиција изјави дека 43-годишниот Seau беше откриена жив, но несвесното со неговата девојка.Обиди од страна на итни персонал да се оживее Seau не успеа.Полицијата рекоа дека нема укажување на фаул игра казино наспроти јапонија-оди хаваи. Seau е преживеале од страна на неговите три деца со поранешната сопруга Gina Deboer.Тешко е да се прифати дека еден човек како бестрашен на теренот како Seau ќе очигледно најде живот далеку од gridiron премногу голем предизвик.Во 2010 година, Seau возеше својот ЏИП надвор Калифорнија карпа по апсењето на сомневање на семејно насилство.И покрај превртување на 100 метри, Seau не беше сериозно повреден, а подоцна и кажа власти, тој би заспал на воланот.Сомнежи остануваат за тоа дали оваа несреќа е неуспешниот обид за самоубиство.Не самоубиство забелешка беше пронајден со Seau тело во средата како да се трилиони чипови во zynga покер. Seau е најдобро запаметен по 12 тешко удирање години со Сан Диего Полначи.Изработена во 1990 година, тој непосредно влијание и беше именуван Про Сад наизменично во неговата дебитант сезона.Ова беше проследено со 12 последователни години на Про Сад почнувајќи почести.Во 2003 година, Seau беше со кои се тргува на Мајами Делфини, каде што тој играше уште три сезони, проследено со четири повреда се соочува сезони со New England Patriots како да се добие трофеи во texas holdem poker.
Seau одлучи да се пензионира во 2010 година, и беше примен во Полначи Салата на Славните на следната година.Иако тој го водеше Полначи за Супер Боул по 1994 сезона, Seau никогаш не стигнав да ја воочи големината и Винс Ломбарди Трофеј како да се добие трофеи на zynga покер. Seau смрт го означува осмиот играч од 53-човек Полначи 1994 Супер Боул тим да умре пред да стигне до 45 години.Две починале од срцеви напади, уште од зголемена срце, една OD би на дрога, еден беше убиен во авионска несреќа, друг во сообраќајна несреќа и еден беше погоден од гром.Начинот на Seau смртта на имитира онаа на поранешниот Чикаго Мечки безбедност Дејв Duerson, кој, исто така, го застрелал самиот во градите во февруари 2011 година како да се дојде до зебра слот кањон.

Пред преземање на неговиот живот, Duerson лево инструкции за неговиот мозок да се проучат за хронични болни encephalopathy (ETC), кој тој постои сомневање дека била предизвикана од страна на черепот-rattling хитови направени преку игра тој и Seau и сакани.Состојбата е да се биде дијагностициран почесто овие денови меѓу спортистите во тешки контакт спорт – вклучувајќи фудбал, хокеј и бокс – и рече да предизвика психотични симптоми.Нема индикации дека Seau се пожали на какви било симптоми, ниту, пак, дали на неговото семејство ќе побара неговиот мозок се испитуваат за знаци на ETC.Без оглед, тажен излез за таков восхитуваат спортска фигура.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre бесплатен покер без депозит бонус.