како да се добие трофеи на Zynga покер

Mohegan Сонцето и Foxwoods Одморалиште Казино ќе имаат покани-само reopening овој викенд.Тоа е пред и Конектикат племенски игри својства формално да продолжи со ограничена операции во понеделникот, според една локална ТВ станица.Телевизиската станица WVIT пријавени на две места ќе биде отворена во саботата, во Мај 30, и недела пред понеделникот фирма reopening.Претходно идентификувани посетители ќе им биде дозволено да влезат во казина текот на викендот.Претходно оваа недела, Mohegan Сонцето обезбедени "покана за многу мал број на гости на Конектикат и Род Ајленд само, и се планира за стапка на одговор која е целосно да се управува," Џеф Хамилтон, казино е претседател и генерален менаџер, беше цитиран од страна на WFSB ТВ, друга локална станица.Исто така, Род Ајленд две казина, Две Реки Казино Хотел, а Tiverton Казино Хотел, ќе продолжите со играње операции почетокот на јуни 8, но се ограничување на приемот од страна на покана само за да одберете награда програма членови како да се добие трофеи на zynga покер. Mohegan Сонцето и Foxwoods Одморалиште Казино се стави во сила на новите здравствени и безбедносни упатства за да им помогне да се спречи ширењето на coronavirus.Тие вклучуваат социјално дистанцирање, здравствени мерки, и проширена санација.Гостите исто така ќе треба да се подложат не-инвазивни температура проверки, се носат маски, и следете социјално дистанцирање барања.Во Mohegan Сонце, "Секое лице со температура читање повисока од 99.9 степени ќе бидат повторно тестирани за да се потврди," местото на одржување се вели во соопштението како да се дојде до зебра слот кањон.

"Ако читањето е сеуште висока, гостите ќе биде побарано да се вратат кога тие се чувствуваат дека се здрави, и ќе бидете потсетени да се надоврзат со својот обезбедувач на здравствена заштита," изјавата додаде.Во Foxwoods, "Секој ќе помине преку термички температура скенира.Ако вашиот температура е над 100.4 степени, ќе бидат повторно тестирани," Џејсон Guyot, привремениот извршен ДИРЕКТОР на Foxwoods, изјави Денот весник во Конектикат бесплатен покер без депозит бонус. "Ако тоа уште е многу висока, ќе ви бидат дадени некои COVID-19 информации и придружувана исклучување на имотот," Guyot додаде.Нашиот тим има неуморно да се работи околу часовникот да се развијат и спроведат прв во класата стандарди и мерки за безбедност во согласност со или пречекорување упатства од страна на државните и федералните службеници," Mohegan Сонцето кажувал во друга изјава бесплатен покер мрежа домаќин најава. "За да се обезбеди ние се претпазливи и соодветни со нашиот пристап, не сите делови на одморалиштето ќе бидат оперативни во првата фаза.Додека ние разбираме дека понатамошното затворање на некои од овие искуства може да биде незгодно, ние со нетрпение очекуваме да reopening нив кога времето е во право." Конектикат Gov. Ned Ламонт, Демократот, сакав казина да се одложи reopening, додека подоцна во јуни поради здравствени ризици.Но племенски се својства на суверена земја и не мора да се следат државните правила.Како на почетокот на оваа недела, Ламонт беше со оглед на суспендирање секое место е алкохол лиценца.Нема таков потег беше одобрен како на саботата.Додека казина не ги прошират своите отворање датуми, тие не спроведување на други мерки на претпазливост. "Ниту имотот ќе ги отвори своите концертни сали, buffets, или покер соби," казина се вели во заедничката изјава објавен претходно овој месец.Јадење опции, исто така, се ограничени.Теренска хотели само ќе им овозможи на Конектикат и Род Ајленд жителите да се пријавите за ограничен број на достапни соби, WVIT рече.На Mohegan Сонцето е управувана од страна на Mohegan Племе.
Foxwoods е управувана од страна на Mashantucket Pequot Племенски Нација.Конектикат Сенатот Малцинство Лидер Лен Fasano, R-Северна Рај, посетив еден од племенски казина претходно оваа недела. "По гледањето на она што племиња се прави, Гувернерот Ламонт се појавува да се омекна својот став на казина reopening, сега saluting племиња за затворање на почетокот и да разговараат за нивната размена на идеи за безбедносни мерки на претпазливост," Fasano реков На Ден.Како не u добие покана?.