C Est Quoi Une Couleur покер

A $677 милиони казино предлог за Brockton Fairgrounds е гласаа надолу од Масачусетс Игри Комисија.Маса Игри и Забава, подружница на Чикаго-базирани Раш Улица Игри, во сопственост од страна на Нил Bluhm, беше бара комерцијални игри лиценца за "Регионот Ц" игри објект, но четири до една одлука од страна на комисијата ефикасно nixed неговото казино понудата, според Маса Телевизија.Планови за казино, ќе се стави тоа на само 20 километри од казино во Taunton развиени од страна на Mashpee Wampanoag племе, што избувна земјата на април 5 за својата Прва Светлина Resort & Casino.На 18 септември, 2015 година, U. Одделот за Внатрешни работи одобри земјиште во доверба жалбата поднесена од страна на Mashpee Wampanoag за трансфер на земјиштето во Taunton и во Mashpee за племето.Историската одлука го даде на племето зелено светло за развивање на федерално регулирани казино.Процесот на издавање на комерцијални казино во истата област, веќе е започнат од страна на државата игри комисија.Комисијата е отфрлање на Brockton казино план направи Mashpee Wampanoag казино единствената игра во Регионот В. исто така, значи дека државата не губат од 17 проценти од племето бруто коцкање приходи од Југоисточна Масачусетс казино што беше договорено помеѓу племе и на државата во 2012 година ако Brockton проектот не се случи.Имаше Brockton предлог одобрен државата би добиле ништо од племето.Работите не изгледаат добро за кои се натпреваруваат казино проектот дури и пред сослушувањето доби започна вчера, со Претседателот Стивен Крозби во која се наведува дека планира Brockton казино е "големо разочарување дека "седи во средината на огромен паркинг, потполно изолирани од било кој друг оперативен дел на заедницата, без врски или кохерентни стратегии за пошироката урбана обнова или економскиот развој," според Бостон Хералд.Игри на комисијата одлука беше пофален од страна на Mashpee Wampanoag племе во изјава четвртокот попладне c est quoi une couleur покер. "Ние се живее на оваа земја, со илјадници години и направено тоа можно за не-Домородци да се воспостави себе си тука.Историски гледано, нашите луѓе биле приматели на низа од скршени ветувања.Денес, не е еден од оние денови," Mashpee Wampanoag Племенски Совет Претседател Седрик Cromwell рече."Јас препорачувам Игри на Комисија за изработка на тешко, но мудар и само одлука.Како свои консултанти, истакна, лиценцирање казино во истиот регион, пратениците наменет да биде ексклузивен домен на нашето Племе би значело до $40 милиони евра помалку приходи во годината за Комонвелтот." Минатиот месец, племето предупреди дека на правни мерки ќе се преземат за да ги заштити своите интереси треба на комисијата награда комерцијални лиценца и прашањата кои беа покренати во врска дали се натпреваруваат Brockton и Taunton проекти се oversaturating Масачусетс' југоисточниот агол и со коцкање c удар на ранч ин & casino. Plainridge Парк во Plainville веќе повици регионот дома, како што не Твин Реката, полноправно казино се наоѓа во близина на Линколн, Род Ајленд.Таа е, исто така, бараат одобрување за да се отвори уште еден казино по Масачусетс-Род Ајленд граница.Првата Светлина Resort & Casino се очекува да се отвори во 2018 како да се глупости надвор во craps. Одморалиштето ќе функција 150,000 квадратни метри казино, на настани во центар, 600 хотелски соби, 150 маса игри, 3,000 слот машини и 40 покер маси. како да се занает слот токен pda2.