Mgm националните харбор секојдневно покер турнири

Пенсилванија казино победа беше долу во текот на 2016/2017 фискална година, иако малку на само 0.8 проценти.12 тули и малтер казина собрани $3.203 милијарди од слот машини и маса игри меѓу 1 јули 2016 година, и 30 јуни 2017 mgm националните харбор секојдневно покер турнири.

Што означува Корекција Државната коцкање индустрија е втората најбогатите земе.Пенсилванија е зад себе само Невада во однос на вкупниот коцкање приходи.Сепак, од година-over-година retraction, без оглед на тоа што помалку од еден отсто, се уште претставува загриженост за операторите и владини претставници.Додавање навреда за повреда е фактот дека државните законодавци во Harrisburg се размислува за коцкање проширување мерки кои би можеле да место слот машини внатре ресторани и барови, аеродром терминали, и камион запира.Треба тоа да се случи, тоа би речиси гаранција дека државата е комерцијални казина, ќе видите помалку пари одат преку нивните игри терминали.Државата игри функционери изјави дека 2016/2017 фискалната перформанса е да се слави со оглед на тековните сатурација на казина во соседните држави. "Со оглед на тоа дека имаме конкуренција во секоја држава околу нашите граници, факт е дека игри приходи остана неверојатно стабилен за последниот број на години," Пенсилванија Игри Одбор за Контрола Директорот на Комуникации Даг Harbach изјави Утро Повик.Пенсилванија ќе добие својата бејкер е десетина казино кога Филаделфија во Живо!се отвора во наредните години не доаѓаат бар влог во craps. Parx Казино во близина на Филаделфија беше на државата врвот носител во текот на фискалната година, со имотот известување бруто маса игра приходи од $170.1 милиони и $386.6 милиони евра преку слот машини. Parx вкупниот бруто игри приходи од $556.7 милиони претставува 17.4% од националната земе.Песоци Витлеем во средината-источниот дел на државата се изјасниле $304.2 милиони евра во слотот приходи, и $218.6 милиони на масите.На $522.8 милиони победа е 16.3 проценти на АП е вкупната победа, што значи во две доминираат својства влечат во речиси 34 проценти од сите дестинации.Бројките претставени од година-over-година се зголемува за двете казина.Силна броеви, исто така, значи милијардер Шелдон Adelson, сопственик на Песок Витлеем родител компанијата во Лас Вегас Песоци, направени околу $1,4 милиони ден во неговиот Пенсилванија казино.Со коцкање преку експанзија продолжува да биде погледна во капиталот за да помогне да се пополни $2.2 милијарди евра буџетски јаз, Adelson беше, наводно, шопинг Песоци Витлеем почетокот на оваа година не рулет манитоба metis федерација. MGM Установи, наводно, бил во преговори да се стекнат имот, но, договорот падна низ Мај дон вито е јужна точка казино. Adelson е силно против онлајн коцкање, друга област на проширување дека некои државните законодавци се јавувате да се легализира.Надвор од Филаделфија, Пенсилванија казина продолжи да им овозможи на покровители да светне додека коцкање.Но, новата анкета објавена оваа недела тврди дека жителите сакаат тоа да го промените.Студијата, овластена од страна на Дишат Слободно Пенсилванија Коалиција, покажа дека 69% од возрасните во камен-темелник Државата ќе го поддржи проширувањето на затворен пушењето забрана за казина и барови.Шеесет и четири проценти, рече дека законот исто така треба да вклучуваат електронски цигари.Анкетата се вели дека нејзината маргина на грешка е плус/минус четири проценти.Во моментов, државата е Чиста Внатрешна Воздух Акт не мандатот дека казина, приватни клубови и барови каде минимум храна услугата е понудена за да се придржуваат на no (не)-за пушење политики. не помине бар залог craps.