Biergarten казино сум Zwickauer Damm

Најголемиот затворен спортски настан во велика БРИТАНИЈА Онлајн коцкање група Betway има потпишано договор за спонзор 2014 Betway Премиер Лигата Пикадо турнир, кој се тврди дека е велика БРИТАНИЈА и Ирска е најголемиот затворен спортски настан.На турнирот, изведена од страна на Професионални Пикадо Корпорација (PDC), е пуштена во текот на 16 последователни четврток од февруари 6 до 22 Мај во арени низ велика БРИТАНИЈА и Ирска.Пикадо ентузијасти од цела велика БРИТАНИЈА и Ирска се привлечени возбудлив настан во нивните локални места, како и на турнирот во себе се известува на телевизија и се повторува на водечките спортски канал Скај Спорт.На PDC, претседаван од страна на водечките спортски промотор Бери Hearn, успешно ја купи пикадо во мејнстримот.На годишно ниво, на PDC плаќа од над GBP 7 милиони евра во паричната награда за играчите и обезбедува пат за аматери да се направи тоа во голема лигата на професионални пикадо.Овој договор, кој претставува Betway е првиот голем спортски настан спонзорство, со што ќе се зајакне Betway е сосема во онлајн спортови обложување, особено како настан себе има диви картичка елемент, со нови играчи соочуваат со докажани професионалци, додавање на можностите за оние кои сакаат да се обложуваат на спортот.Боб Dutnall, извршен директор на Betway, рече: "на Овој спортски настан, кој има меѓународен жалба, стана врвен настан во пикадо спортски календар.Спонзорство додава на нашиот бренд во онлајн обложување спортски, каде што се градење на лидерската позиција." PDC Претседател Бери Hearn, рече: "Ова ќе биде најголемата некогаш Премиер Лигата Пикадо сезона, со на 100.000 фанови поставување за да ги видите најдобрите светски десет играчи во текот на следните четири месеци, а со живеење во светот телевизиска покриеност на турнирот ќе се Betway бренд во светот." Актуелниот шампион Михаел van Gerwen е ривали за Betway Премиер Лигата Пикадо наслов вклучуваат шест-пат победник на Фил Тејлор, 16-време Светски Шампион, 2011 Премиер Лигата шампион Гери Андерсон, поранешниот Светски Шампиони Адријан Луис и Рејмонд van Barneveld, Австралија Симон Whitlock, англиски дуо Дејв Chisnall и Wes Њутн и Шкотски пар Роберт Thornton и Петар Јовановски.Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa Повеќе вести тука.Човекот со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година biergarten казино сум zwickauer damm. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] голем 4 празник парк казино.