Pied на рулет се прелива кочии

Обидите да се регулира Интернет игри на федерално ниво продолжение четврток со воведување на двопартиска законот што ќе се воспостави сојузна дозволи и регулирање на онлајн wagering, посебно покер.Законот, ко-автор од Rep pied на рулет се прелива кочии. Јован Кембел, R-Калифорнија, и Куќа Финансиски Услуги Пласман Член Барни Френк, Д-Mass., се одразува мерка која помина преку комитетот во јули руна слот 2 summoners војна. "Со оглед на тоа дека милиони Американци во моментов се игра онлајн покер, државите низ државата се препознавајќи ја вредноста во лиценцирање и регулирање на играта и многу се воведување на нивните сопствени закони .. водење на казино надвор од вашиот дом.

додека собирање милиони на даночните приходи", рече Покер Играч Алијанса Претседател и поранешен Сен руна слот 3 судбина 2. Alfonse D'Amato, R-N попуст покер продавница во близина на мене. Пораки кои останале доцна во четвртокот со Reps попуст pala казино соба стапки. Кембел и Искрен не беа вратени.Сојузна законот беше воведен за една недела по Assemblyman Вилијам Horne, Д-Лас Вегас, воведе бил назад од страна на PokerStars тоа може да доведе до Невада се легализира Интернет покер.Клучните одредби од сојузниот бил воведен во четврток вклучуваат темелно vetting на потенцијалните licensees и создавање на листа на нелегални оператори и задолжителна примена на технологии за заштита од малолетнички коцкање користење на комерцијални и владини бази на податоци се користи за онлајн банкарство да се провери возраста и идентитетот.Мерката исто така, ќе се воспостават услови за операторите за да го поставите дневни, неделни или месечни ограничувања на депозити и загубите за следење и откривање на лицата со прекумерна игри навики.Високи стандарди за да се спречат измама, злоупотреба и мамење да се обезбеди фер игри за клиентите; регулатива за спречување перење пари; и процеси за да се спречи избегнување данок.Наместо комбинација на државни закони за заштита само играчи во тие држави, Г'Amato повика Конгресот "да се засили и да го положат федералниот закон.".