попуст Pala казино соба стапки

Филипини се додаде уште една пречка за меѓународни онлајн коцкање оператори.На февруари 18, Бирото за Внатрешни Приходи (BIR) побара дека сите Филипини префрлани игри операции (POGOs) се регистрирате со нив во прв план пред обезбедување на коцкање лиценца.Тоа не е само бара иако, тие го, исто така, се допре до Филипините Забава и Игри Корп (PAGCOR), лиценцирање тело за POGOs, барајќи од нив да не издаде какви било лиценци до BIR сертификација беше дадена.Ова важи за двете нови и обновени лиценци.Навива за движење, Претседателот на канцеларијата рече дека ова ќе и помогне на земјата се задржи табови на Кинески државјани кои работат во земјата, и да се осигурате дека оние лица беа следниве сите национални закони попуст pala казино соба стапки. "Тоа е добра мерка за да се утврди точно колку Кинески државјани кои се тука во кршење на нашите закони", рече Салвадор Panelo, Претседателот Rodrigo Duterte е портпарол.Како дополнителна документација со што износи на данок агенција да задржи табови на Кинески државјани, не е јасно.Се чини дека овој дополнителен услов е многу повеќе од дополнителен надомест систем од било каков вид на имиграција проверите, како и на Бирото за Имиграција веќе е во потрага на прашање на Кинески работници во индустријата.Не грижете се, иако, на BIR веќе се мисли на тоа прашање, и побара да се приклучат на task force.Овие дополнителни услови на POGOs изгледа слично на премногу тешки пиштол закони.Компаниите кои се заинтересирани да работат на црниот пазар, без дозвола и со нелегални имигранти, се само случува да одат за нивниот бизнис во секој случај.Во меѓувреме, легалистичка, лиценциран POGOs се повеќе бирократски црвена лента да се намали преку само да се понуди пристоен работливост Филипинци живеење.Дека најверојатно нема да се пролева многу солзи во Rodrigo Duterte куќа.Претседателот е птицата анти-коцкање.Шефот на PAGCOR pleaded со него во јавноста неодамна да се опуштите својот став за коцкање за доброто на иднината на земјата.Тоа не изгледа веројатно да се случи во текот на Duterte администрација, и секој агенцијата ќе дојде до grift искрен оператори надолу се додека нешто се менува.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre попуст покер продавницата на промо код.