колку многу зборови може да се направи од казино

Полски про победи над половина милион Евра во тешка Малта битка полски покер про Dzmitry Urbanovich обезбедено в.д колку многу зборови може да се направи од казино. Европската Покер Турнеја Малта фатени внимание петок, освојувањето на 25,000 Евра buy-in High Roller натпреварот против беспомошна опозицијата да се тврди главната награда на Еврото 572,300.Настанот привлече 68 записи и 20 reentries, генерирање на награда басен на Еврото 2.15 милиони денари, што му овозможи на 13 играчи за готово.По три дена конечната табела беше формирана со Urbanovich и Американски играч Конор Drinan заеднички да се доведува во чипови и седиште околу маса со некој сериозен играчи, вклучувајќи Даниел Dvoress и Сем Greenwood (Канада), Ник Petrangelo и Dani Стерн (САД), Piotr Franczak (Полска) и германски аце Мартин Прст.Водечките дуо успеа да го задржи и да се изгради нивната купишта како тие да се елиминираат противници во подолга, но возбудлива серија од размени, додека само на два од нив беа оставени во главите нагоре.Во таа фаза на повеќе искусни Drinan имал горниот дел од раката, но неговиот полски противник ploughed grimly на, прво намалување на водството, а потоа надминувајќи Drinan пред крајот ставање него далеку на крајот на gruelling две и пол час на чело на натпреварот.Големината на првата награда значи дека тоа не беше само Urbanovich првите шест-слика победи, но, исто така, неколку пати неговите претходни кариера приходи (неговите претходни најголемата победа беше на трето место во вредност од 32,000 Евра во Estrellas Покер Турнеја настан минатата година).Други конечна табела плати дена беа:2 Конор Drinan Евра 397,8003 Даниел Dvoress Евра 263,0004 Ник Petrangelo Евра 205,9005 Dani Стерн Евра 166,0006 Piotr Franczak Евра 129,4007 Сем Greenwood Евра 102,4008 Мартин Прст Евра 79,800 Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa човек со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година онлајн казино без банкарски id. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] онлајн казино без било депозит.