е Olymp трговија коцкање сајт

Костарика ' s владата има употреба е olymp трговија коцкање сајт. исклучување од плановите да се наметне 15% бруто приходи данок на промет на земјиште-базирани казина и $50к/година полнење на онлајн коцкање оператори.Даночната план, прв го објави во август 2010 година, беше наменета да им помогне на владата фонд за борба против криминал иницијативи.Сега, СУМ костарика е известување дека данокот е "да се стави во ладно складирање" за да се избегне попречување на поголеми даночни реформи на владата се надева дека ќе го остваруваат.И покрај тоа што главната штица на нов Претседател Лаура Chinchilla изборната кампања, на предлог "не е прифатливо", според Марко Варгас, Министерот на Претседателството.Отпорност на мерката доаѓа од земјата политички опозициони партии, како и Здружението на Call Центар Вработени и Costa Rican Асоцијација на Казина.Говорејќи во име на втората група, претседател Хорхе Hidalgo рече дека, како што е напишано, овој предлог-законите се чинеше дека пеколот, свиткана на кофриране на целата индустрија.Добро, да се релаксираат, Хорхе.. е omaha полесно отколку holdem. За момент, барем, тоа е pura vida бизнис како и обично во костарика.Сепак, тоа не значи дека правец не може да се смени без предупредување.И што би можело да магија проблеми за онлајн коцкање оператори кои се направени костарика нивната примарна основа, наместо само АУТСОРСИНГ (бизнис процес outsourcing) локација.Ако вашата Costa Rican работење се дизајнирани да нудат услуги на лиценциран лице во посебна надлежност, нема сигурност дека не се потенцијално работи afoul на Costa Rican закон.И дека може да се претвори вашиот бизнис од pura vida да pura loco.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre е omaha исто како texas holdem.