што мислиш слот

Онлајн уплатата Paypal може да биде подготвен да се направи триумфално се врати на НАС iGaming пазарот според извештаите кој што доаѓа од Онлајн Покер Извештај.Кога игра онлајн покер, што не ќе се земе здраво за готово?За мене, тоа е леснотијата на движење на пари и исклучува сајтови.Јас само треба да притиснете на неколку копчиња и еј presto.Моите пари ping сигналите од едно место до друго, а не една лежиште на пот остава моето тело.Јас нема да биде сам во мојата слава на брза обработка на уплатата опции, и ова е причината зошто Marvin Gaye е виновата лоза е jingling со очекување, откако Крис Grove на Онлајн Покер Извештај откри веста дека Paypal се подготвуваат за НАС враќање турнеја што мислиш слот. "Paypal планира да го објави обид во обработка регулирани онлајн коцкање плаќања во наредните месеци, според еден извор со знаење на компанијата планови", рече Grove.Со Виза и Мастеркард исплати уште вршење на намалување на стапката од 25 проценти, а патувањата до/од парични кафези јадење далеку во онлајн покер играч живот, враќањето на Paypal ќе биде здив на нов воздух она што ви треба лиценца за коцкање. Paypal има над 150 милиони корисници во светот, и тоа е исклучително популарен метод на ePayment во САД со речиси секое домаќинство бренд нуди Paypal како обработка на уплатата опција.Тие се доверливи; тие се брзи и тие се лесни.
"Додека ние сме забелешка уште во бизнисот на решавање метеж, ние знаеме дека секаде каде што може да се избричат време од плаќања процес за нашите 148 милиони активни сметка на сопствениците, ние сме им врати еден од животот е скапоцен ресурси" Paypal изјави во една неодамнешна студија на светската Ставови кон време, пари и техника.Тоа особено студијата покажа дека 70 проценти од светската верува дека технологијата треба да се направи плаќања поедноставно, поврзан, побрзо, и со повеќе можности на располагање.Тие имаат прашањето, и сега тие имаат намера да се достави на одговор што сакаш да кажеш со зборот коцкање. Paypal се токму она што НИ iGaming мрежа потреби и тие имаат форма.Не само што беа тие се една од најголемите НАС плаќање процесори пред 2002 стекнување од страна на eBay (кога тие се повлекле од НАС онлајн коцкање плаќања на пазарот), но, исто така, процесот милиони долари за онлајн покер соби, спортски книги и казина низ цела Европа.Претходно оваа година Paypal падна Iovation како трета страна дека тие би споделување на информации на клиентите со.На измама превенција платформа која била поставена од страна на Грег Pierson, кои може да се потсетиме создал фамозниот "Бог Режим" дека Рас Хамилтон се користи за да се извлече еден принцовска сума од unsuspected онлајн покер играчи plying нивната трговија на Крајниот Влог (UB).Во јуни, Paypal беа вреднувани на eGaming Преглед (EGR) Б2Б награди во Павилјон во Кулата на Лондон каде што зедов наградата за иновација во платниот решенија.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre велика британија данок на законот за коцкање добивки.