како вие ја користите покер чипови

Спортско обложување шансите за колеџ фудбал е Heisman Трофеј награда добија драматична промена по Џони Manziel е шансите падна во пресрет на наводите дека тој може да ги има повредено NCAA правила за надомест на штета тој може или не може да се примени за потпишување autographs за истакна autograph брокер.Со бурна оф-сезона што видов Manziel embroiled во една борба по друг, Џони Фудбалот веќе не е достапна на apple на sportsbook очите како вие ја користите покер чипови. Manziel не го фати NCAA очите и сите ние многу добро знаат дека кога NCAA добива вклучени, тоа обично не завршува премногу добро за спортист.Тоа е токму зошто sportsbooks се намали Manziel е шанси да се повтори како на Heisman Трофеј победник, јасна назнака дека проблеми може да биде подготовка за младиот одбранбен пред неговата втора сезона како одбранбен за Тексас А&М Manziel беше првично penciled како омилени за да победи на Heisman во 5/1 шансите.Но, со овој неодамнешен извештај дека тој може да се компензира пет фигури од autograph брокер Дру Tieman во замена за потпишување autographs, спортски книги почнуваат да се изразуваат загриженост дека Manziel многу добро може да се направи за неподобни, кои за возврат може да го принудат да се пропушти целата сезона и ставањето на неславен крај за еден од најпознатите поларизирана рагби играчи од Тим Tebow.Тоа е во голема мера причината зошто неговите шанси да победи на Heisman за втора година по ред се намали за 15/1 не се согласува со Охајо, Држава одбранбен Braxton Милер стап до врвот на самото место во 5/1 шансите.Јужна Каролина одбранбени крајот Jadeveon Clowney сега седи блиску втор на 6/1 со Алабама и Орегон работи грбот TJ Yeldon и Де'Anthony Томас затвори зад во 8/1 шансите секој, соодветно.На NCAA истрага околу Manziel исто така, се сврте бројни обложување шансите на колеџ фудбал сезона наопаку, особено за Aggies, чија BCS Шампионската титула се надева дека сега се наоѓа на 33/1 во споредба со 12/1, пред овие случувања.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre како вие ја користите временски слот (time slot во реченица.