покер соби во нова англија

Онлајн коцкање технологија на услуги Playtech лансираше својот нов Престиж Baccarat живеат дилер казино нуди.Во вторникот, Playtech најави втората рата на својот Престиж во живо казино suite, по минатогодишните лансирањето на Престиж Рулет.Престижната линија нуди играчи пет динамичен камера ставови на телевизија дилер акција, вклучувајќи размена на инстант replays за победа на рацете (минус досадни sportscaster коментар).Како би можело да се очекуваат, Престиж Baccarat е насочена кон претежно Азиската публика, со многу црвено платно на масите, backdrops кој на Кинески симбол за среќа и "рака бере" список на дилери способен за вршење на работи во различни јазици.Камерите се исто така опремен за да се фокусирате на 'исцедат' елемент на baccarat дека други живи дилер услуги се вклучени во својата игра-игра покер соби во нова англија. Playtech Живеат раководител на иновации Кевин Kilminster рече Престиж Bacccarat беше лансиран следната "голема доза на истражување, развој и блиска соработка со licensees." Playtech COO Шимон Akad самоуверено тврди дека производот ќе им помогне да живеат казино да се "сосема ново ниво на производ способност, перформанси и персонализација." На друго место во живеат дилер на животната средина, Малта-лиценцирани Codeta.com има прошири своето истражување да се вклучат на пазарите во Австрија, Германија и Швајцарија.Поранешниот партнер претвори онлајн казино оператор ќе го понуди punters различни живеат дилер игри од NetEnt, Еволуцијата Игри и Автентични Игри, со потоци од живи дилер маси во посебни студиа како и реалниот свет "двојна игра" табели во тули и малтер казина покер соби во monterrey мексико. Codeta извршен ДИРЕКТОР на Едвард Ihre нарекува пазарот започна на двете десктоп и мобилни "голема пресвртница" во компанијата е во потрага да се донесе 'телевизија маса игри на масите." Ihre изрази увереност дека Codeta ќе стане "одете-на место за [играчи] за да се добие нивните удари." Тоа е веќе зафатен недела за телевизија дилер напредок, вклучувајќи ги и снабдувач Ezugi најавува дека имаше погоди договор со бугарската Национална Лотарија за да се обезбеди посветен и брендирани живеат дилер на гејминг студиото за лотарија е 7777.bg веб-сајт.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre покер соби во нешвил тенеси.