Qui Parle En премиер ау покер

Имаме три Игра 3s во НБА плејофот во четвртокот ноќта, со секоја серија на менувањето места.Шансите учтивост на OddsShark.com На настроената карактеристики на Источна Конференција на трети seeded Philadelphia 76ers на No qui parle en премиер ау покер. 6 Бруклин Мрежи, кои се 3.5-точка underdogs mhw rarity 12 extra slot augment.
Philly не игра добро во 111-102 дома загуба во Игра 1, но на еден човек играчи рече дека тие не се загрижени.На Sixers беа до само една точка на полувреме на Игра 2 но засвири ја отвори со НБА плејоф-рекорд-врзување 51-точка третиот квартал на патот кон 145-123 победа.Филаделфија шут 18-за-25 од областа во четврт и 11-за-11 од слободен-фрли линија.На 145 поени вкупно беа франшиза плејофот рекорд.Бен Симонс заврши со тројно-дабл од 18 поени, 12 помага и 10 одбиените топки, и Џоел Embiid повторно одигра преку колено повреди да се заврши со 23 поени и 10 одбиените топки.Само еден Мрежи стартер имаше двоцифрена поени: D: D'Angelo Russell со 16. Филаделфија е само од 2 до 5 ATS во минатото седум патот игри, сепак.Од Запад, вториот-seeded Денвер Грутки посета Број 7 Сан Антонио Втори, кои се 3-точка на омилени.Денвер, кој имаше НБА е најдобро дома рекорд во регуларната сезона, за да се избегне со 2-0 дупка со влечење далеку доцна во вторникот вечерта за 114-105 победа.Грутки беа надолу 19 поени во третата четвртина, но Џамал Мареј доби топло во четвртиот со 21 поени.Сан Антонио ќе се погледне кон крајот на пет-игра ATS губи редеа дома.Исто така во Западната Конференција, No.
1 Златна Држава Воини се на Број 8 Лос Анџелес Clippers.Тоа сигурно изгледаше како Воини биле на контрола на крстарење до серија замав и во оваа, како тие лесно зеде Игра 1 и потоа беа до 31 поени во Игра 2 понеделник.Тогаш работите навистина го разнесе.Борците изгубени центар DeMarcus Братучеди на она што ќе излезе да биде сезона завршува quad повреда и дувнал дека 31-точка доведе во 135-131 на косата.На Clippers' митинг беше најголем во НБА postseason историја.Лос Anglees постигна 85 втората половина поени и шут од 67 проценти од field mhw rarity 11 extra slot augment. Doc Реки има сега тренер три различни 20-точка postseason comebacks во својата кариера, најмногу од било кој тренер во текот на последните 20 сезони mhw rarity 12 augment slots. Golden State опфатени пет од своите изминатите шест игри на Clippers, со Лос Anglees 9-точка аутсајдер.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre како да поправка на слотот на ram меморија.