како да се даде дар чипови на Texas Holdem Poker

Во FanDuel, на Канзас Сити Шефови се фаворити за да победи на Супер Боул, Сиетл Seahawks одбранбен Russell Вилсон е огромен фаворит за МАК МВП и Лос Анџелес Полначи одбранбен Џастин Херберт е фаворит за победа Офанзива Дебитант на Годината.Генерално, тие не би биле најлоши резултати за sportsbook.Со МАК сезона на неофицијални midpoint, на бранителот на титулата Шефови се +350 да победи на Супер Боул, проследено со непоразен Питсбург Steelers на +600 и Тампа Беј Buccaneers на +700 како да се даде дар чипови на texas holdem poker. На Bucs, бидејќи потпишува легендарниот одбранбен Том Брејди во текот на offseason, ја отвори сезоната на +1,500 и се FanDuel најголемата одговорност.На Шефови се Број 1 страна се справи со (и залог count) и, исто така, голема одговорност како preseason омилени.Тие се следи од страна на Buccaneers, Steelers, Балтимор Гаврани и Seahawks.Вилсон е commanding фаворит за МВП на -160. Тој е проследено со Канзас Сити е Патрик Mahomes на +250, Green Bay е Арон Роџерс на +900, Брејди на +950 во Аризона е Kyler Мареј на +2,200.
Додека Вилсон има најголем рачка, Мареј е FanDuel најголемата одговорност.За Офанзива Дебитант на Годината, два quarterbacks – Херберт на -110 и Синсинати е Џо се зариваат во +120 – се runaway лидери.Минесота Викинзите приемник Џастин Џеферсон е далечна трета на +1,400 отстранување на слотот за мемориска. Питсбург Steelers приемник Потера Claypool, кои vaulted во трка со четири-тачдаун перформанси наспроти Филаделфија на Октомври. 11, е +2.000 и најголемата обврска.Она што е останато од San Francisco 49ers ќе биде домаќин на Green Bay Packers во четвртокот ноќта игра.На Packers отвори како 2.5-точка фаворити, но дека линија имаше скокна до 7 од пладне четврток.Играта е симната одборот двапати – првата поради 49ers повреди, а потоа COVID плашиш во рамките на 49ers.Сан Франциско е mangled со повреди, па ова matchup не дури и се погледне малку, како и минатата година NFC Шампионатот Игра, која 49ers освои 37-20 како да заработите пари со казино онлајн. Со stalwarts како што одбранбени linemen Ник Bosa и Dee Ford, cornerback Ричард Шерман и трчање назад Raheem Mostert на повредени резерви, на 49ers' inactives листа ќе вклучуваат одбранбен Џими Garoppolo, тесни крајот Џорџ Kittle и приемникот Deebo Самуил.И ако тоа не е доволно, приемник Kendrick Bourne позитивен за COVID-19, а лево се справи со Трент Вилијамс и приемникот Брендон Aiyuk се смета за висок ризик блиски контакти, така што ниту еден од тие три ќе се игра, или.Грин Беј има заробени 96 проценти од шири пари во FanDuel.Тука е и оваа недела постава.Најголемата шири има осамен непоразен тим, Питсбург (7-0), како 14-точка омилен над Далас (2-6), кој ќе биде почеток на четвртата различни одбранбен на сезоната.Тука се шири од SuperBook.Четврток е Игра во неделата Игри понеделникот Игра како да заработите пари со коцкање.