планови за покер масата Octagon

ruze Игри Америка Inc има потпишано договор за лиценцирање со казино игра автоматизација компанија Вокер Дигитални Табела Системи ДОО кои ќе ви помогнат Aruze, досега е производител на електронски игри, внесете казино чип на пазарот.ccording на Aruze соопштение, договорот дава пристап до Вокер Дигитален е PJM3.0 радио фрекфентна идентификација (RFID) чип технологија, која тврди дека да се биде најбрза, најсигурен и најсигурни за целите на следење на казино чипс за време игри операции планови за покер масата octagon. PJM се залага за "фаза jitter модулација', рече да се обезбеди особено стабилна и високо-фреквентни сигнали, изработка на технологија за побрзо во читање ознаки вградени чипови и посигурна отколку другите форми на RFID следење.ruze рече дека тоа ќе го користи Вокер е "индустрија-водечка технологија" на власт на нова линија на казино игри чипови кои може да се следи од страна на нивните RFID тагови планови за виткање покер масата.
Aruze планира да го воведе својот казино чипови и RFID казино чипови на индустријата, пред крајот на оваа година, со првиот производ инсталација во казино место планиран за октомври планови за градење на craps табела. Ние имаме намера да биде голем пазар disrupter, со најдобри технологии и цени, кои се често половина од тоа нашите конкуренти се полни.Вокер Дигитален е PJM3.0TM технологија заедно со нашите чипови ни овозможува да се обезбеди клуч на рака производ на нашите клиенти", вели Ерик Persson, Aruze Игри глобална главниот оперативен директор и претседател на Aruze Игри Америка.ruze јадрото на понудата е електронски игри уреди, кои вклучуваат висока резолуција на видео и stepper слот машини, комунални гејминг платформи и мулти-терминални уреди.Говорејќи за да GGRAsia на Глобалната Гејминг Експо Азија 2018 казино индустријата шоу во Мај, Г-дин Persson, рече компанијата беше "главен лидер" во електронска маса игри во Азија.arlier овој месец, Aruze Игри Америка рече дека наскоро ќе започне со работа во Кипар и Грција, како на компанијата се проширува својот бизнис во Европа планови за во центарот на градот cathedral city казино откри. Ние се зголемува агресивно навистина целиот свет," Г-дин Persson, рече во Мај одморалишта светот казино забава распоред. "Нашата продажбата во Европа се двојно од година-over-година.Во Северна Америка, ние сме до 80 проценти за последните девет месеци, и се до над 50 проценти во последните 12 месеци." alker Дигитални Табела Системи е Лас Вегас-базирана компанија со една експозитура во Макао.Во 2015 година, компанијата лиценцирани својата RFID таг технологија за казино валута и табела за изгледот на компанијата Matsui Гејминг Машина Co Ltd.alker Дигитална технологија исто така е лиценциран да казино чип создателот Игри Партнери Меѓународни Корп nbsp; одморалишта светот казино дилер плата.