колку е Petaco на покер

Новиот Скарлет Бисер Casino Resort во D'Iberville ќе се воспостави роман Мисисипи Заливот Брег традиција на новогодишната ноќ оваа година со "Подигнување на Бисер".Наместо да се намалува нешто од голема височина, што е повеќе заеднички празнична традиција да се означи крајот на една година и на почетокот на нова, Скарлет Бисер ќе се подигне огромна осветлени бисер, надвор од нивниот хотел, достигнувајќи го врвот на полноќ.На удар на нова година "noiseless огномет", sparklers, и светлата екранот ќе добредојдовте на промена од 2015 до 2016 година колку е petaco на покер. Забава, всушност, ќе започне на пладне, во внатрешноста на казино, кога стотици балони ќе падне на игри на подот.Во внатрешноста на балони улиците ќе се најде на различни промотивни сертификати, вклучувајќи бесплатни сини картони.Скарлет Бисер Казино отвори во среда, декември 9th.Имотот е опремен со state-of-the-art казино со над 60,000 квадратни метри на игри простор хостинг 1,350 слотови и видео покер машини заедно со 45 табела игри, вклучувајќи блек џек, Craps и Рулет, и 10 табела Покер Соба.Хотелот нуди 300 соби и апартмани, вклучувајќи ги и 10 Мезонети.Скарлет Бисер се наоѓа само преку Back Bay од Biloxi. колку е палубата на покер.