оневозможи временски слотови во Fullcalendar.js

Bally Технологии, Inc.во средата пријавени во вториот квартал заработка дека победи аналитичар проценки, поради повисоките слот и видео машина продажбата и приходите од софтвер, услуги и одржување договори.Лас Вегас-врз основа на коцкање опрема и услуги објавено нето-приходи од $24.2 милиони денари, или 54 центи по акција, во споредба со $27.3 милиони денари, или 49 центи по акција, за истиот период минатата година.Приходите во вториот квартал се зголеми од 15% на $210 милиони евра во споредба со $183 милиони евра минатата година.Единаесет аналитичари polled од Јаху Финансии проценува дека втората четвртина од приходите од 51 центи по акција на приходи од $203.3 милиони евра.Компанијата, исто така, ја продолжи својата акции откуп програма во вториот квартал, купување 330,000 акции за $10 милиони евра.Нил Дејвидсон, Bally е главен финансиски директор, рече компанијата, исто така, исплатени надолу $19 милиони евра во долг во текот на кварталот, "која ја намали нашата потпора сооднос да се подолу 2.0 пати." "Овој квартал претставува 17 квартал по ред дека имаме реоткупуваат акции," Дејвидсон рече.Како на Декември оневозможи временски слотови во fullcalendar.js.

31, Bally имаше $111 милиони евра што се достапни под нејзините акции repurchase план.Игри операции и системи приходи и зголемена во текот на вториот квартал.Операции беа до 12% на $86 милиони денари, во споредба со $77 милиони минатата година.Системи приходи скокна 16 проценти до $54 милиони денари во споредба со $46 милиони евра минатата година.Нов гејмерски уред продажбата се зголеми скромно во текот на вториот квартал на 3,636 од 3,468 минатата година.Просечната продажна цена на нов уред беше $17,201, а 13 отсто се зголеми од $15,244 минатата година забрането паркирање круна казино перт. "Нашите иновативни производи се вози на раст за сите наши поделби", рече Ramesh Srinivasan, Bally претседател и COO забрането паркирање круна казино мелбурн. "Неодамна објави производи .. nouveau ресторан geant казино villenave d ornon. позитивно влијание Северна Америка брод споделување.Ние повторно постави нови рекорди во игри операции овој квартал на постојаниот раст на таква премија игри како Парични Волшебник и VegasHits." Акции на Bally Технологии доби $1.04, или 2.46 проценти, да се затвори среда во $43.26 на тешки волумен од речиси 1.1 милиони акции со кои се тргува на њујоршката Берза.На три-месечниот просек, компанијата занаети 509,789 акции на ден nouveau сајт покер en ligne. Bally Технологии во средата издаде упатство за фискалната 2012 година, гледајќи заработка $2.25 да $2.45 по акција, во споредба со проценките на $2.38. nouveau казино поб sur играч.