Situs покер депозит бонус 50

Социјалната покер мрежа, RankingHero, е фрлена својата капа во покер пласман систем прстен по обезбедување договор за напојување на БЛЕФ Европската Покер Вта, ставајќи ги во директна конкуренција со Глобалната Покер Индекс (GPI).Покер пласман војни продолжи со вести на новите односи помеѓу БЛЕФ Европа и RankingHero.На врвни Европски magazine одлучија да го предадат одговорноста на нивното рангирање систем на француски социјална покер мрежа, кои сега ќе моќ на БЛЕФ Европски Ранг.Договорот е RankingHero е првиот обид во ранг систем пазар кој во моментов се гледа две коњ трка помеѓу Глобалната Покер Индекс (GPI) и БЛЕФ списание.Според соопштението на нов БЛЕФ на Европската Пласман систем ќе биде врз основа на новиот алгоритам со кој ќе 'на бројот на играчи и купи-се земаат во предвид за секој квалификационен турнир, што значи играчи се наградени за двете големи резултати и конзистентност.' "Ние развивме нашите сопствени пласман систем во куќата пред неколку години и секогаш сме биле многу горди на тоа, но, секогаш постои простор за подобрување", рече Мајкл Caselli, главен и одговорен уредник на Блеф Европа situs покер депозит бонус 50. "RankingHero е најстариот сеопфатна социјална покер база на податоци наоколу, па ние сме убедени тимот не може да ни помогне да се работи за да на следното ниво." RankingHero е CCO Никола Леви додаде: "Ние сме возбудени да се работи со Блеф Европа на нивното долгогодишно вта, кој останува популарна во рамките на покер заедница.Ние веруваме покер играчи ги заслужуваат најдобрите технологија и се пречекани да се донесе нашата експертиза на масата." Пред еден месец БЛЕФ Европа, Северна Америка брат потпиша договор за да се земе во текот на Срцето Покер Турнеја е (HPT) Играч на Годината (POY) рангирање систем, и тие остануваат формула на избор за Светската Серија на Покер (WSOP).На GPI исто така, се прошири нивните постигне со договори да се земе во текот на POY формули на Европската и Светската Покер Турнеи, и разни помали картичка соби вклучувајќи го и Аријата Одморалиште и Казино во Лас Вегас.Иронично, на GPI неодамна објави своите планови да се создаде Глобална Покер Конференција (GPI 2015 година), со цел да се обиде да ги обедини светот на покер во однос на најдобра практика.Има повеќе вта не е точно одговара на тој идеал, прави да се прашувам дали Пласман Херој и БЛЕФ ќе се прави изглед на настанот закажан некаде во почетокот на 2015 година покер сајт бонус депозит нов член.

На Французинот Мирослав Alilovic во моментов се наоѓа на врвот на БЛЕФ Европски Ранг, со EPT Гранд Финалето спарување на Џек Salter и Антонио Buonanno се населиле во третиот и четвртиот соодветно situs покер бонус нов член. Alilovic во моментов е рангиран #246 во GPI Вта, и #215 во GPI 2014 POY Вта.Зборовите "креда" и "сирење" пролет на ум.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre џон смит покер главите нагоре.