пакет заглавени во пошта слот

Пенсилванија да ужива во она што го опиша како "највисок месец ever" за табелата игри приходи во Март, според најновите бројки објавени од страна на државниот регулатор.На Пенсилванија Игри Одбор за Контрола објавен оваа недела, која Март 2017 бруто маса игри приходи се зголеми до $79.54 милиони долари во однос на минатата година е $77.91 милиони евра.Бројките обезбедени од страна на Пенсилванија регулаторот покажа дека Песоци Casino Resort Витлеем предводена од државниот 12 казина со $21.36 милиони евра во бруто-маса игри на приходите, до 8.58 проценти од $19.68 милиони евра во Март 2016 година пакет заглавени во пошта слот. Но највисок година на година табела игри процент стекнат беше објавено од страна на Холивуд Казино во Penn National Race Course, кој растеше 21.72 проценти до $3.5 милиони евра во споредба со $2.9 милиони тоа е евидентирано во истиот период минатата година.Реки Казино, од друга страна, сметаше дека нејзиниот бруто маса игри приходи се фрлам од 11.89% на $5.9 милиони последниот месец од US$6.7 милиони пред една година.Зголемувањето на маса игри на приходи заедно со порано пријавена за 0,6% намалување на слотови на приходи за Март резултираше со вкупно игри приходи се зголеми за месец на само над 0.1%.Вкупните даночни приходи од табелата игри се игра во текот на Март 2017 беше $12,837,539, со просек од 1,231 маси во работата на националната дневна основа.Пенсилванија, кој е втор по големина казино игри на пазарот во Америка, е mulling проширувањето на нејзините коцкање влијание во сајбер-просторот, кој потенцијално би можеле да додадете US$300 милиони до државната коцкање пазарот.Минатиот месец, Пенсилванија Сен пак провизии покер работи. Џеј Коста воведе SB 524, кои, во лешник школка, има за цел да им овозможи на онлајн коцкање, секојдневно фантазија спорт (DFS), мобилен таблета игри во одберете аеродроми, одредување на неуставен начин на данок за казино домаќин заедници, дозволувајќи им на вештина-базирани игри машини во казина и дозволувајќи им Категорија 3 казина да ров нивните loathed не-игри простор услови во замена за годишните исплати на $1m за пет години блек џек pershing љубовта и војната. SB 524 исто така, повикува на државата да го овласти онлајн лотарија на продажбата, инјектирање уште една брчка во државата веќе згрчена патот кон законодавната победа.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre блек џек pershing шест ѕвезда општи.