ресторан казино во Alcala De Henares

Јапонија-листата коцкање кооперација Универзална Забава Корп останува нахакан за изгледите на интегриран одморалиште во Филипините, како што се очекува на земјата игри на пазарот да се развива оваа година.Во својот најнов финансиски информации, Универзална објави планови за да го надградите и да ги прошират Okada Манила е казино, хотел, забава, храна и пијалоци и други аспекти да ги разликува неговите Филипините одморалиште од своите конкуренти.Универзална верува дека Okada Манила ќе продолжи да се привлечат поголем број на луѓе од Кина, Јужна Кореја и другите Азиски земји, и на тој начин "со додавање на повеќе соби за гости е највисок приоритет на Okada Манила." "Плановите, исто така, вклучуваат проширување на игри област, вклучувајќи додавање на казино исклучиво за ВИП гостите, отворање на повеќе ресторани и проширување на трговскиот центар, со цел да се привлечат уште поголем број на гости," Универзал рече ресторан казино во alcala de henares.
Okada Манила, се наоѓа на Филипините Забава и Игри Corporation Забава на Градот игри зоната, се очекува да биде завршен во декември 2019. Универзал е оптимист дека полн обем работењето на ВИП казино ќе се обезбеди поголем придонес за својата годишна продажба.Во јануари, меѓународен брокерски Морган Стенли предвиде дека Okada Манила е дел од Манила integrated resort GGR да се зголеми од 10 проценти на 22 проценти во 2018. Сепак, Универзал експанзија планови за Okada Манила може да се види доцнење по повеќе од 3.000 Okada Манила работници праша Филипините Претседателот Rodrigo Duterte да се испита казино на операторот на општи изведувачот, кои тие тврдат дека нелегално прекинат нив, како и наводи на не-плаќање на нивните плати и надоместоци вреди повеќе од PHP500 милиони ($9.6 милиони денари) ресторанот ел казино де torrelodones.

Pilipino Ѕвезда Ngayon се изјасниле дека воопшто изведувачот TransAsia Изградба Развој Корп, наводно, не успеа да ја плати Okada градежните работници и покрај заработка PHP6 милијарди долари (115.3 милиони денари) приходи во 2017 ресторанот ел казино де salamanca. Уште полошо, градежните работници тврди дека TransAsia поднесена различни обвиненија против нив да се запре нивните извршување на неплатени плати и бенефиции.Повеќе од 200 поранешниот Okada работници имаат поднесено тужба против Народната Работни Односи Комисија (NLRC) на Филипините министерството за Труд и Вработување (ДОЛ).Друг 1,000 работници исто така се очекува да поднесе своите жалби во наредните денови, според извештајот.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre 1520 блек џек патот starkville ms.