Seminole класичен казино дилер училиште

Betfair во сопственост на НАС horseracing обложување облека Телевизија Игри Мрежа (TVG) го ангажирал поранешниот Њујорк трки извршување Хал Хендл да им помогне продаде на Американците за размена wagering концепт.Хендл, кој беше COO на Њујорк Трки Асоцијација за изминатите четири години, ќе се "обезбеди стратешки совет и насока да TVG е телевизиска мрежа и нејзините [сметка-wagering] бизнис" и "дејствуваат како врска помеѓу компанијата и клучните засегнати страни во НАС трки индустрија." Њу Џерси и Калифорнија имаат веќе донесено законодавство овозможувајќи размена wagering, иако е потребно се занимава со racetracks и коњаници биле побавно во целост.Северно од границата, операторите на Торонто Woodbine тркачката патека се обидуваат да ги прошират своите хоризонти.На Woodbine Забава Група (WEG) одлучи што сака да биде дел од какви било идни правни спортско обложување систем во Канада.Извршниот ДИРЕКТОР на Ник Стреи, изјави Toronto Sun дека неговата облека е "активно поддршка" на ПРАТЕНИКОТ Џо Comartin е една игра спортски обложувања бил во моментов ликвидација својот пат преку Парламентот seminole класичен казино дилер училиште. "Коњ тркачки клиенти се спортски bettors, генерално.Ако беше опција, сигурно сме на верувањето дека Woodbine и Mohawk [тркачката патека] се логички места за обложување спортски објект од гледна точка на нив се комплементарни бизниси." Спортско обложување дојде под (свежи) оган во САД по наводите беа направени за точка бричење со играчи на Универзитетот на Хаваи Воини' фудбалски тим.Додека овие наводи не се уште не е докажано, постојат и други underhanded начини да влијаат врз исходот на спортски натпревари seminole казино тампа хард рок. Bernard Tapie треба да ги знаете: потенцијал спасител на Full Tilt Покер беше осуден на одредување на натпреварот, вклучувајќи Olympique de Марсеј фудбалски клуб во 1993 година кога Tapie беше клуб претседател kootenai река ин казино bonners ферибот id. Tapie неодамна нека биде познато дека главната причина поради која тој потпиша Франц Beckenbauer како Марсеј менаџер во 1990 година беше да се влијае врз судии, и преку нив, исходот на игри.И сето ова е совршено легално kooza cirque du soleil слот машина. "Зошто да се преправам.На психолошко влијание голема личност, или клуб може да врши е од фундаментално значење.Секој вели дека многу глупави работи за корупција на судии: на коверти, на проститутки, златни часовници!Секој заборава на човечкиот фактор.На судијата секогаш ќе најдете повеќе тешко да се свирче за казна против Реал Мадрид од Auxerre.Во [Beckenbauer е] првиот Европски Куп натпревар, кога тој отиде да се каже здраво на судијата, [код] побара од него да потпише меч топка.Целта биле исполнети: во две минути, неговата слава како тренер беше во служба на клубот." Знаете, ако Tapie навистина сака неговите преговори со FTP акционерите и Канцеларија да оди глатко, можеби тој би требало привремено да се назначи, ние не знаеме, можеби порно ѕвезда Sacha Сива како главен преговарач, наместо Tapie е син Лорен.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre kootenai река ин казино и спа.