сместување во близина на ѕвезда казино голд коуст

Главната Бејзбол Лига (mlb се запиша во историјата на оваа недела и направи еден parlay bettor многу, многу среќен.Во вторникот, сите 15 MLB дома тимови го освои својот игри, прв пат во лигата историја таков подвиг случиле.На STATS.com boffins проценува дека шансите против ова случување биле 32,768 1 сместување во близина на ѕвезда казино голд коуст. Велика БРИТАНИЈА bookies Вилијам Хил заврши плаќа £64,543 на среќа punter од Даблин, Ирска кој би се ставил £50 parlay облог на сите 15 домашниот тим да победи, заедно со две поврзани круг-robin облози.Елијас Спортски Биро објави дека претходниот рекорд беше поставен начин назад во 1914, кога 12 тимови, вклучувајќи четири играње во сега веќе непостоечката Сојузна Лига – победи игри дома во ист ден.Ридовите се изјасниле дека Ирското punter, тврди дека тој имал тој е познато дека тој беше обложување на нешто што никогаш не пред да се случи, тој никогаш не си го стави својот облог.Очигледно, она што не знам навистина не може да ти наштети.Во меѓувреме, на тргување тим manning велика БРИТАНИЈА bookimaker Корални онлајн обложување сајт беше дишење воздишка на олеснување оваа недела по фудбал punter се одлучи за сигурни дека нешто наместо да им помогнам на својата среќа.На punter во прашање го стави £5 долу на 11-натпревар Лига Купот акумулаторот, со 10 средби се одвиваат во вторникот.Сите 10 вторник tilts соодветствуваа на punter е предвидувања, оставајќи го има потреба само Портсмут да триумфира над Дерби Каунти следниве ноќ да се соберат големите £274k ден на исплата.Но punter е нерв не успеа него и тој се одлучи за Корални е почетокот на пари-out функција, пребивање него £50к.Се разбира, Портсмут продолжи да се победи, оставајќи punter или надвор £224k или до £50к, во зависност од тоа дали сте чашата половина полна или половина празна вид.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre оклахома winstar казино старосната граница.