оклахома даночна стапка на коцкање добивки

Онлајн коцкање апликации се поплави Google Android app store по дигитален гигант официјално опуштено нејзината забрана на производи.Минатиот месец, велика БРИТАНИЈА техника watchers се скрши на вестите дека Google е се подготвува да го подигнете својата долгогодишна приговори на вистински пари, коцкање апликации во Google Play app store оклахома даночна стапка на коцкање добивки. Google има сега и официјално ја ажурира својата политика за центар детали на промена, и што коцкање оператори треба да направите за да го добиете нивниот производ на дигиталните полици.За момент, коцкање апликации се само достапни преку Google Play продавници во велика БРИТАНИЈА, Ирска и Франција среќа слотови островот езеро ил. Google има очигледно избрани на овие пазари, како пробна да се утврди дали или не нивните општества можела одвнатре на експлодира пред тркалање на промени во други коцкање-friendly пазари.Стан кандидатите ќе треба да се исполнат голем број на критериуми, вклучително и докажување на тие имаат важечка лиценца да нудат коцкање услуги на пазарот, спречување на стан користат во земјите што не се опфатени со лиценца, превенција на малолетнички корисниците од коцкање, вклучувајќи одговорен коцкање пораки, итн.Апликации се исто така забранети од користење на Google плаќања услуги, вклучувајќи ги Google Play Во стан на Сметката.Коцкање оператори имаат одамна се понудени Андроид апликации за да ја преземете директно од нивните веб-сајтови, па политика промена не е нужно игра-промени.Сепак, бројни оператори – вклучувајќи 888 Стопанства, Небото Обложување & Игри, Ladbrokes и Kindred Група брендови – веќе добија своите производи во официјалната продавница и повеќе оператори се очекува да го следат примерот во наредните денови среќа слотови среќа исплата.
Google истовремено најави дека тоа беше подигање на нејзината забрана за коцкање рекламирање во рок од Google Play-дистрибуирани апликации.Оваа политика промена, исто така, носи голем број на ограничувања поврзани со лиценцирање, возраст-соодветноста и одговорен коцкање, како и забрана за рекламирање вистински пари, коцкање преку симулирани коцкање апликации среќа слотови сака парк ил. Google првиот насликани коцкање апликации со својата скарлет писмо назад во 2013 година, што е дозволено Apple iOS коцкање апликации да се тврди поголемо парче на мобилен коцкање пита, и покрај Android уреди имаат многу поголема пенетрација на пазарот во повеќето јурисдикции среќа слотови среќа не работи. Google се појави за да ја омекне својата позиција нешто во 2015 година кога тоа е дозволено реални пари дневно фантазија спортски апликации за да се појави во НАС на Google Play продавница.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre среќа орел казино орел помине отвори.