е Harrington казино отворена во делавер

Тајван-базирани онлајн игри фирма GigaMedia вели својата PerfectPairs подружница ќе деби својата нова социјална казино платформа на следната недела на G2E Азија конференција.Новиот ClubOne социјална казино карактеристики игра жанрови вклучувајќи покер, mahjong, псо бо, baccarat, рулет и слотови, од кои секоја нуди соодветната серија на изведени игри.Игри се целосно крос-платформа, овозможувајќи им на корисниците избор на играње од страна на десктоп, мобилен уред или Smart TV е harrington казино отворена во делавер. ClubOne, исто така, нуди играчи способноста да се прилагодат и да управувате со игри за да одговараат на нивните сопствени преференции, вклучувајќи обложување правила и исплата стапки.Идејата е да им овозможи на играчите да дејствува како казино сопственици, кои може да покани социјална пријатели да проверите нивната "повеќето единствена приватна social club", која ќе има сопствена URL.Играчи, исто така може да го прилагодите турнири, вклучувајќи и ограничување на тоа кој може да учествува.Игри првично ќе бидат достапни и во двете поедноставен и традиционален Кинески јазик верзии, додека англиски, Тајландски, Виетнамски и дополнителни јазични верзии се очекува да се деби во Q4 2015 година е harrington казино отворен на денот на благодарноста. GigaMedia се надева дека својот прв обид да се промовира развиена во куќата ClubOne платформа ќе привлече некои меѓународни партнери меѓу G2E Азија присутните можете да направите пари од казино. GigaMedia неодамна се претвори во својата Q1 заработка извештај, во кој се откри дека ова е прва година е "почнале да се посетуваат во странство игри настани со цел да се привлечат светски издавачи и проширување на Компанијата бренд изложеност." Во 2014 година, GigaMedia ги отпочна своите игра за развој на соработка со студио во Јужна Кореја, а компанијата сака да биде во можност да имаат ко-развиена игри подготвен за ослободување од Q3 2015 година можете да направите пари од коцкање.
GigaMedia е Q1 приходи се зголеми за 45,4% од година на година да $3.2 m.Игри поделба беше до 58.8% на $2.7 m благодарение на објавувањето на пет нови мобилни игри во декември 2014 година и RPG мобилни игра објавени на овој февруари можете да направите пари од blackjack. GigaMedia очекува мобилни игри бизнисот да остане стабилна оваа година, додека за социјална казино бизнис ќе продолжи да се проширува.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre можете да направите пари од коцкање онлајн.