Mallette крајната покер чипови 500 Jetons

Игри Иновации Група, кои се кандидира неколку iGaming сајтови, како што се Rizk и Возбудливиот Казино, како и нудат коцкање согласност софтвер, го најави ова утро дека тие планираат да се земе мнозинскиот дел-одржување во хрватската компанија Врвот Игри г.о.о mallette крајната покер чипови 500 jetons. (Врвот Игри).Договорот е предмет на соодветно регулаторно одобрување.Врвот Игри кои имаат далечински коцкање дозвола да работат во Хрватска, ќе им овозможи на Свирка за да им понуди на онлајн казино производ во земјата.Свирка ќе се стекнат со 75% од Врвот Игри со останатите 25% се задржани од страна на локалниот партнер кој има успешна историја во земјата-врз основа казино бизниси.Хрватска која има население од само 4 милиони луѓе, во моментов има само пет лиценцирани онлајн казина и тоа е Свирка е намерата да се концентрира на земјата во 2020 година со казино на нивните сопствени.Зборувајќи за стекнување, Ричард Браун, в.д Главен Извршен Директор на Игри Иновации Група, рече: "јас сум возбуден за дополнително да ја проширите нашите B2C бизнис со внесување на друг регулиран надлежност." "Хрватска е многу интересна пазарот за коцкање и поддржува нашата стратегија да расте на нашите сопствени брендови во висок потенцијал и регулирани пазари.Свирка има досие за создавање одговорен игри искуства со волшебна UX." "Ова е добра можност да ги покажат силата на нашата онлајн казино нуди и нашата страст за обезбедување на крајните корисници со безбедно, одговорни и конкурентна онлајн коцкање искуство" малта казино utan svensk licens flashback.