слот примачите мак нацрт-2021

Лондон, 19 февруари 2016 година: Гласање се затвора на крајот од месецот да се најде победникот од Теренот МРАЗ натпревар кој се одржа во Лондон ExCel време за Акција Игри е Сосема Игри настан.Во вкупно 14 нови стартапи излегоа на сцената за време на шоуто, за да ги убеди присутните на атракција на нивната бизнис идеја.Шоуто избрана фантазија и социјални игри идеи, игри услуги добавувачите и плаќања на услуги и нов одговорни коцкање алатка.Секој кој сака да се избере победникот од учесниците има втора шанса да се израмни со нивните терени на Gamcrowd веб – сајт- www.gamcrowd.com/pitchice слот примачите мак нацрт-2021.

Those кои сакаат да го кажат своето до 12 на пладне на 29 февруари за да го дадат својот глас.Крис Север, основачот на GamCrowd и организатор на оваа година се покаже во врска со Акција Игри, рече тој бил воодушевен од квалитетот на терени оваа година каде е најблиску казино на сулфур извори тексас. "Ние рече кога ќе се објави конечниот line-up дека бевме многу импресионирани со квалитетот на записи за оваа година шоуто, и како што се испостави сите компании дојдоа преку Теренот процес со летање бои." Северна додаде: "стандардот на презентации беше голема, толпата биле ангажирани и чувствував како ние се генерира голема количина на зуи на изложба кат." КРСТОТ-РАКОВОДИТЕЛ: Игралиште за ХОКЕЈ на алумни успех Понатаму завет на вредноста на Теренот МРАЗ и квалитетот на претходните кандидати дојде од успехот од минатата година Теренот МРАЗ победник Gamevy која освои награда за Играта да се Види и во оваа година МРАЗ Целосно Игри настан за својата игра На Heist.Во меѓувреме, друга на Теренот МРАЗ alumnus Fenway Игри, исто така доби награда со неговото SnapBet производ каде е најблиску казино до нас.
Helen Walton, маркетинг директор во Gamevy, коментираше: "Минатата година беше неверојатно за нас.Победа на Теренот МРАЗ 2015 година го отвори патот за неверојатно возбудлива година која беше прелиена исклучите оваа година на МРАЗ кога го добивме Игра за да се Види конкуренција." Двете Gamevy и Fenway Игри, исто така, учествуваше во земјата-кршење Студио ден во четврток на МРАЗ Целосно Игри каде што домаќин на индустриски експерти и start-up советници дадоа разговори во шоуто дизајниран да им се помогне на компаниите преку критичните фази во нивните бизнис патување каде е најблиску казино да тајлер тексас. Jon Bradford, поранешниот главен извршен директор на TechStars во Лондон, даде огромна говор на тешкотиите со кои се соочуваат start-ups, во било кој сектор; Фил Сали-Смит и Shula Hagan од законот фирма Joelson Вилсон зборуваше start-up legals, Енди Clerkson од Гранд Парада даде зборуваат за технолошки и GamCrowd е Крис Северна даде заврши-up на настанот каде е најблиску казино во јужна бостон va. "Целата покаже отиде на долг пат за да се прикажуваат како мислиме на претстојните GamCrowd Вести и GamCrowd Студио сајтови ќе ви даде дополнителна вредност за нови вложувања во просторот, обезбедување на бесплатни совети и насоки само кога компаниите навистина е потребно тоа," Северна рече коцкање на интернет слотови најголемите джакпот. "Ние мислиме дека целото шоу јасно покажа огромната сума на талент рамките на индустријата за игри, но исто така signposted како компании и претприемачи им е потребна помош од надвор.Тоа е она што Gamcrowd Вести и Studio е дизајниран да се направи." Гласањето детали на сите заинтересирани во гласањето за оваа година Теренот МРАЗ победникот може да ја посетите GamCrowd сајт да се види на Терени од шоу (www.gamcrowd.com/pitchice).Тие имаат до пладне на 29 февруари за да се гласа.На истата страница дава повеќе детали за сите кандидати.Контакт информации: За GamCrowd контакт: Скот Longley на Јасно Концизен Медиумите [email protected] Тел: +44 (0) 7899 873 017 За GamCrowd GamCrowd.com првиот и само коцкање-специфични crowdsourcing платформа.На GamCrowd пазар овозможува пристап до вештини и експертиза од глобалната коцкање работна сила на една задача основа.Во прилог GamCrowd Студио за Вести и канали се фокусира на start-up крајот на коцкање на пазарот на обезбедување на неопходни ресурси за учесници на пазарот е добивање на најновата коцкање вести од Калвин Ayre џуди слот за онлајн бесплатно спин.