казино во езерото шума Ca

Светот лотарија на пазарот е доминирана од страна на мал мал број на корпорации со Меѓународните Игра Технологија (порано Gtech и Лотоматика) и Научни Игри водечки начин.Понекогаш компаниите форма за заеднички вложувања, како што тие не со Lotterie Nazionali во декември.На JV посветена на плаќање на италијанската влада €800m однапред за продолжение право да го продаде нула билети по одобрување на договорот од страна на италијански регулаторот Agenzia delle Dogane e dei Monopoli.Додека големи скандали се неколку и далеку меѓу со светот лотарија оператори, тие не се случи како што видовме во 2015 пресуда на поранешниот безбедност директор за Мулти-Држава Лотарија Асоцијација (MUSL) во U. Многу нерешено лотарии се уште се користи кофа и топката систем, многу повеќе се направени на потег да компјутеризирана случаен број генератори (RNGs) со цел да ги собереш победа броеви.И додека оние системи се тестирани и безбедна, некои играчи сеуште се прашувам дали тие се навистина фер.Истото може да се каже за сомневање на многу онлајн казино играчи.Интернет форумите се често изгуби со мислења од луѓето, тврдејќи дека некои софтвер е со фиксни или монтирани или кои оператори имаат некој вид на магија прекинувач кој го намалува нивниот теоретски се вратите на плеерот процент (RTP).За неколку години онлајн казино играчите имале пристап до нешто познат како "Provably Саем" игри во некои казина кои што нудат игри за wagering со cryptocurrencies како bitcoin (BTC).На RNG е веќе мистериозно скриени карактеристика на игра кој се потпира на играчот доверба.Секој играч може да се провери со користење на додатоци или јавни дама.Тие едноставно се кандидира на истиот процес што го донел случаен број за да се утврди нивната игра исход и да се види дека резултатите одговараат.На BTC blockchain е за сите намери и цели, не многу повеќе од децентрализираната пари книга.Но повеќе од 1.000 други blockchains се веќе во постоење.Еден е Ethereum (ETH) blockchain.Разликите помеѓу ETH и BTC не се толку едноставни како разликите меѓу еврото и доларот.На Ethereum blockchain можат да работат на груб еквивалент на софтвер или на компјутерска програма на тоа.Еден од овие користи е она што е познато како Паметен Договор.Целата оперативни околини можат да се појават на blockchain.Една компанија, Quanta Технологија Ограничена е користење на таа технологија да се трансформира лотарија на подобро.

Quanta е првиот светски целосно лиценцирана blockchain лотарија има обезбедено дозвола од Isle of Man во август 2017 казино во езерото шума ca. Тие добиле NMi Сертификација за blockchain-базирани RNG, именуван RanDAO, порано минатата година, отворајќи го патот да licensure под Онлајн Коцкање Регулатива Дело казино во езерото каунти ca. Quanta е оперативен Менаџер, Ник Рајт се согласи да одговори на неколку прашања за нас, со цел да им помогне на операторите и играчи слично се разбере повеќе за важноста на ETH blockchain и промените кои се сигурно доаѓа до индустријата, бидејќи на тоа.Ларс Џонс (ЗАБ): Здраво Ник, ви благодариме што одвоивте време да разговарате со нас.Можете да кажете ни накратко за тоа како Quanta дојдоа во постоење, каде што се наоѓаат и денес, и каде што се надеваме да си одат од тука?Ник Рајт (NW): Здраво Ларс, добро е да се зборува со вас изгубени во америка рулет сцена. Quanta е роден надвор од идеја од страна на нашите основачи да направите нова и возбудлива развивање на технологија, и се применуваат на отворен и транспарентноста во придобивките од технолошкиот да воспоставен сектор, како што се eGaming изгубен клуч за да слот машина. Quanta е првиот светски законски оперативни blockchain лотарија, дизајнирани да работат на глобално ниво.Тоа е повеќе од само игра како Quanta е изградена за да биде фер за сите кои се вклучени изгубени во коцкање сон толкување. Quanta има амбициозни планови за во иднина и да работи со голем број на партнери со цел да се прошири својот производ и технологија на нови пазари.ЗАБ: Зошто не Quanta одлучи да се фокусира на лотарија производ наместо на најпопуларните казино игри како слотови и блек џек?NW: лотарија на пазарот стана исклучително интересно да се Quanta откако ќе се идентификува можност да се зголеми правичност, достапност и дистрибуција на средства за да се веќе зрели сектор.Можност да се наруши пазарот, додека се почитуваат условите на Isle of Man Коцкање Лиценца беше премногу добра за да се пропушти.ЗАБ: многу храбар потфат.Како што се очекува да се натпреваруваат со лотарија гиганти како IGT и Sci-Игри, или дали ви се предвиди фаќањето повеќе лажат пазари?Големите компании се чини дека да се заклучи до владата на договори за подолг период загуби животот заштеди коцкање reddit.
NW: Тоа несомнено ќе биде предизвик, но Quanta веќе имаше некои интересни разговори со, она што генерално се смета, гиганти во eGaming сектор.Ние сме во потрага напред за демонстрирање на придобивките кои Quanta и неговата технологија може да доведе до лотарија на пазарот.ЗАБ: Светот Казино Вести неодамна објавија на Малта е blockchain иницијатива, дали би сакал да коментира за тоа?Дали ви се види UKGC следниве одговараат?NW: Малта планови се импресивни и на пазарот нормално искуства периоди, каде што еден надлежност турка напред со иновативни став на blockchain и придобивките што може да доведе до бизнис 1 милион долари казино чип. The Isle of Man Владата Одделот на Претпријатието е од исклучително проактивна, како што е Isle of Man Коцкање Надзор Комисија така што се чувствуваат ние одбравме голема надлежност на партнерот.Дали UKGC ќе го следат примерот останува да се види.Лично, мислам дека тие ќе, но на крајот само кога тие се подготвени и удобно да го стори тоа.ЗАБ: Некои лиценцирање јурисдикции, како Curacao, не чини да се направи многу подалеку проверка на оператор финансиски фитнес пред издавање на лиценца, а потоа и правејќи се дека тие се следниве KYC [знаете вашиот клиент] протокол.Како ќе видите smart договори промена на начинот на помалку силно контролиран јурисдикции прават бизнис?NW: Јурисдикции прво ќе треба да се чувствуваме удобно со технологија и придобивките со кои smart договорите може да го изнесе на маса.Имајќи доверба во безбедносните и валидноста на smart договори може да се види обработка пати намалена која ќе донесе придобивки за помалку добро уредени надлежности.АМЛ/CFT [борба Против Перење Пари/Сузбивање на Финансирање на Тероризмот] и усогласеност следење на услуги, како што се оние дадени од страна на Coinfirm, исто така, обезбеди и операторот и регулатор со дополнителна удобност кога станува збор за blockchain.Исто така, KYC и идентитет заснован smart договори, како што е технологија понудена од страна на услуги како што се Blockpass, исто така, ќе донесе придобивки за помалку добро уредени надлежности.ЗАБ: Па, ви се чини дека да се каже дека наместо некои анонимни, неодговорни, и unregulatable технологија подложни на злоупотреба, паметни договори работат на blockchain може, всушност, се зголеми безбедноста и да ја направат полесно за регулатори да ја вршат својата работа?NW: Апсолутно!ЗАБ: Добро Ник, ви благодариме за да ми помага, а особено на нашите читатели, да ги разбере малку повеќе за Quanta и она што се случува во индустријата со blockchain технологија.Најдоброто од среќа со вашите настојувања, и ве молиме бидете сигурни да ни се задржи до датумот што Quanta паузи повеќе бариери и да достигне нови патокази.
NW: Моето задоволство.Ви благодариме за вниманието.Напред-размислување регулатори во некои помали, уште зрели јурисдикции, како што Isle of Man и Малта се работи на протоколи и рамки, така што тие може да го надгледува и правилно директни blockchain развој во онлајн игри индустрија.Тинк-тенкови, лаборатории, програмери и претприемачи во целиот свет се истражуваат можностите и readying нивниот бизнис модели за да се прилагодат на револуционерна технологија.Некои, како Quanta, се водечки на начин.Додека технологија веќе постои за да се интегрираат на високо ниво KYC, и АМЛ/CFT во blockchain работат рака под рака со лотарија и други играта провениенција, поголем регулаторните тела како што се Коцкањето Комисија во Обединетото Кралство не се најверојатно да се вратиме на технологијата целосно се додека ригорозни стандарди се воспоставени.Во меѓувреме, шешељ индустрија организации како што се Игри Стандарди Асоцијација (GSA) и GSA Европа се извршуваат стандарди за да се зголеми ефикасноста и да ги искористат предностите на blockchain е безбедна и транспарентен проток на дистрибуирани информации.Кога сите овие елементи крајот дојде заедно, провајдери во целиот онлајн игри индустрија би можел да биде оперативен според модел многу како Quanta е..