бесплатни онлајн слотови не депозити

Италија е на трето ниво фудбал поделба, Lega Pro, е на врвот нагоре на своите постоечки партнерство со натпреварот-одредување на откривање специјалисти Sportradar.Новиот тригодишно продолжување овозможува Sportradar да се продолжи со следење Lega Pro натпревари користејќи ја својата Измама Откривање Систем, а, исто така, обезбедува едукативен Измама Превенција Услуга работилници на сите играчи, тренери, и раководството на лигата до завршувањето на 2017-2018 сезона бесплатни онлајн слотови не депозити. Lega Pro, кои се поделени во три групи—Северна и Сардинија, Централна и Југо—е една од првите лиги да се усвојат Sportradar е Измама Превенција Услуги, ја започна својата партнерство со компанија за безбедност во 2011 година бесплатни онлајн слотови без депозит.
"На лесна, глобален мониторинг на глобалната обложување на пазарот, спарени со образование на нашите играчи, менаџери, извршниот персонал и судии е инструментална во менување на свеста и однесувањето," Lega Pro Претседателот Марио Macalli се вели во соопштението. "Во следните неколку недели, на" Lega Pro Интегритет Турнеја "ќе целна клубови кои учествуваат во нашите" Првенство на Општините "и ќе се покаже уште еднаш на нашите фанови и засегнати страни кои целосно сме посветени на чесен фудбал" без регистрација.

Sportradar генерален Директор Андреас Krannich заедничка Macalli е изјави, повикувајќи се на проширување како продолжување на партнерството, кои се едуцирале над "10,000 играчи, млади играчи, судии, како и надвор од теренот кадар". "Lega Pro е студија на случај за стабилна пристап, проследено со посветеноста и акција," Krannich додаде.Тоа е премногу лошо што на италијански-Понг Федерација (ОДГОВАРА) не користите Sportradar по два италијански тенисери, Даниеле Bracciali и Potito Starace, се најдоа право smack во средината на корупцијата обвинувања бесплатни онлајн слотови без депозит велика британија. Bracciali и Starace се под сомневање за фрлање тениски натпревари, откако истражителите откриено одделни онлајн Skype разговори на дуо имаше каде што призна дека "организирање натпревари" тие беа вклучени во промо код за казино велика британија. Bracciali е осомничен дека се фрлени натпревар во Њупорт, Род Ајленд против Scoville Џенкинс, кое отиде и го освои натпревар 6-2, 6-1 промо код за цезар онлајн казино.

Во меѓувреме, Starace е косата да се Pablo Andujar, 6-1, 6-2 во финалето на турнирот во Казабланка, исто така, беше означено во истрагата.Обвинителот Роберто Ди Мартино потврди автентичноста на разговори, но одби да се осврнам на тековни истраги промо код за borgata онлајн казино. "Ако истрага потврдува она што се одвиваше во откриено разговори објавени од страна на весниците, тогаш ние ќе се занимаваат со сериозни и толерира дела," ОДГОВАРА на претседателот Angelo Binaghi се вели во соопштението.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.