вредноста на казино чипови по боја

Претставници од Националните Пен Игри и MGM Места Меѓународни направи презентација минатата недела за жителите на Спрингфилд, Масачусетс., како компании се натпреваруваат за единствена казино лиценца во западниот дел на државата.
Credit Suisse игри аналитичар Џоел Simkins присуствуваше на градското-стил средба и дојдоа далеку со впечаток дека MGM Места е "јасно омилен" Спрингфилд службеници вредноста на казино чипови по боја. "Со оглед на нејзината високо-квалитетни и детални предлог, учинокот на зграда во светот-класа одморалишта, и очигледно посветеност за поддршка на локалната заедница, ние се чувствуваме MGM е градењето на посилна случај во овој момент кога во споредба со Пен," Simkins кажано инвеститори вредноста на чипови во казино филипини. "Ние предупредување дека процесот се уште е рано, ќе има дополнителни заедница на расправата и ние очекуваме Пен на својот игра почнувајќи со црвениот тепих случај на (четврток)." На разни предлози се лебдеше во Западен Масачусетс, Simkins оценет Спрингфилд како повеќето логички location. By Јан вредност на боја чипови на покер. 25, градот се очекува да се стави напред или MGM Одморалишта или Penn National локација за разгледување, но може да Масачусетс Игри Комисија истражуваат и предлози. MGM Места е планирање на $800 милиони казино на 10 до 15 хектари на Спрингфилд е јужна страна одговорен коцкање куќа политика qld. Penn National сака да изгради $807 милиони казино на градот северна крајот.Масачусетс не се очекува да награда своите игри лиценци до февруари 2014 година, речиси две и пол години по донесувањето на акти од страна на Gov одговорен коцкање соработка ефективноста принципи.

Deval Патрик одговорен коцкање кодекси на однесување. "Врз основа на преседан, тоа е ретка дека лиценца награди не се на крајот се сретна со блокади, правни одложувања, како и други прашања кои се забави процесот," Simkins рече.Тој рече казино-одморалиште во Спрингфилд не може да се отвори до последната половина на 2016 година..