х Dah казино бели планини од а до ш

Случај на Филипини наспроти Сингапур е повеќе од само прашање на тоа кој кого ќе стигне.Двете земји имаат многу различни режими и економските политики, па динамика мора да бидат земени во предвид овде.Од аутсајдер перспектива кои нели биле или земја, тоа изгледа како ако Филипини може да стигне Сингапур на краток до среден рок, но и дека Сингапур е повеќе стабилни на долг рок.Позитиви за Филипини се дека, прво, додека коцкање може да биде стар пријател индустрија фаворизираат владата поврзан преку независни претприемачи, се уште е заштитена од постоењето на PAGCOR.Не во однос на оданочувањето, бидејќи на-повторно off-повторно се бори за кои даноци PAGCOR и за колку не е навистина се борат за даночни нивоа, но над кои владата агенција добива да се одлучи каде даноците се случува х dah казино бели планини од а до ш.
PAGCOR штити коцкање индустрија, бидејќи нејзиното постоење значи дека владата веќе има целосна контрола над целата индустрија и затоа нема да наштети тоа е премногу лошо.Зошто е Rodrigo Duterte го напаѓа црниот пазар на дрога индустрија е толку тешко, но оставајќи го коцкање индустрија (барем на тули и малтер казина) сам?Бидејќи на нелегални дроги индустрија не плаќаат даноци.Но, владата не сака да се залак на рака што се храни тоа, и сите од PAGCOR е приходи во суштина припаѓаат на владата.Тогаш зошто постојано се борат за она што оданочување PAGCOR е предмет на, франшиза или корпоративна итн.?Тоа е прашање на тоа кој го контролира на даночните приходи.Бидејќи на крајот сите PAGCOR приходите одат на владата онака како што тоа е 100% во државна сопственост на фирмата, борбата е само меѓувладини лош темперамент за кој дел од владата има право на користење на пари за она што проектот би сакал да фонд.На Филипински казина имаат во основа го призна ова многу пати, бидејќи PAGCOR лиценца такси падне кога PAGCOR има да плати повеќе "корпоративните даноци" и тие се зголеми кога мора да се плати "помалку", така да се каже.Или начинот на кој казина ја платат истата сума за да PAGCOR, повеќе или помалку.Постоењето на PAGCOR, исто така, гарантира дека земјиште базирани на казина во Филипини не мора да се справи со премногу несакани конкуренција од онлајн конкуренти.Уште еднаш, тоа е само прашање на даночните приходи.Тешко е да собира даноци од онлајн друштва управувани од страна на странци.Тоа е многу полесно да се собира даноци од земјата-базирани казина лиценциран со еден гигант 100% во државна сопственост регулаторна агенција.И ако забрана онлајн коцкање друштва, земјата-базирани казина очигледно добиете повеќе приходи.И тоа е токму она што се случува.Потоа, ако се донесе онлајн игри на фирмите под purview на PAGCOR, што е она што се случува со Филипините Префрлани Игри Оператори (POGO) категорија, тогаш PAGCOR очигледно може да се соберат повеќе лиценцирање такси и фондот повеќе на Филипински владините проекти, што и да се случи да биде.Таму може да биде елемент на злоупотреба заштита на оваа, но парите е фактор.Не е изненадувачки, PAGCOR приходи се до 17% од војна на онлајн игри, и тие ќе бидат дури и повеќе како лиценцирање надоместоци доаѓаат од странците кои доаѓаат преку POGO пат.И не се изненадувачки ниту, казино приходи се повисоки, како и.Другите големи позитивни за коцкање индустрија во Филипини е Duterte е стожерот далеку од сад, и кон Кина.Трамп и Duterte се многу слични во однос на нивните стилови на управување, многу наметнување, силен, тој вид на работа.Но, како магнети, две северна столбови се одвратат, и две поттикнувани личности обично не се снаоѓа многу добро.Во исто време, Трамп не се добие, заедно со Кина, или, и тие односи не се случува да се добие било подобро во скоро време.Значи, ова сили Duterte да се сврти кон Кина, која неизбежно ќе се отвори за трговија и границите меѓу двете земји во корист на Филипински казина, дека ќе добиете повеќе Кинески сообраќај.Ова веќе се случува.Потенцијалните недостатоци со Филипини е дека се фатени меѓу САД и Кина става сè на нестабилна земја.Тоа е многу тешко да се знае што ќе се случи подолг рок.Ќе НИ стави санкции врз Филипини за pivoting на Кина во случај на трговија војна erupts меѓу САД и Кина?Кој знае.Тогаш имаш целата оваа Северна Кореја хаос дека само чува влошува со Адут во можност да се смири Ким Јонг Он и смири го долу, бидејќи тој само што не се "тркалаат на тој начин".Тој повеќе би сакале да се ризик војна со искрен луди Северна кореја режим вооружен со нуклеарно оружје, отколку само да работи смири и да се кул, но на сметка на Трамп е его.Што се случува ако војна erupts меѓу САД и Северна Кореја?Филипини е прилично блиску до онаа топла зона и можеби ќе треба да ги собереш страни, заедно со Кина, која во овој случај ќе мора да се несакани со НАС.Како авторитарни како Пекинг и Адут може да биде и како напната како НАС-Кина односи се сега, Пекинг е "Xiānshēng Чо Кул" во споредба со Pyongyang.Таму е буре барут во целиот овој регион и нешто е обврзан да се случи.Како за Сингапур, тие не се во голема мера вклучени во било која од оваа жешка хаос.Тие се, исто така, подалеку од центарот на тоа.Никој не им пречи на Сингапур премногу.Тие го прават сопствената работа и никој не чини да се ум.Џим Роџерс живее таму со причина.Бидејќи тоа е земја со стабилна, предвидлив режим што не направи премногу бранови.Туристите се допаѓа тоа премногу.Сингапурски туризмот е уште крши рекорди и Кинезите се во посета на Сингапур исто како и во рекорден број.На крајот, тоа е како оваа.Филипини е земја во флукс.Многу се случува, многу што може да расте на коцкање индустрија има брзо, но, исто така, го стави во опасност, бидејќи на опасни политичката шаховска табла подесување во регионот.Сингапур вид на само останува јасно на целата работа, кои ќе го задржи своето индустрија се повеќе стабилни (тие, исто така, ќе се негативно погодени од било војна, но помалку така што тие не се во центарот на тоа), но, исто така, може да релативно бавно нејзиниот раст.Подолг рок и покрај тоа, Сингапур е само побезбедна земја да прават бизнис во.Нестабилноста треба да биде многу помалку со текот на времето.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre х dah казино денот на благодарноста бафет.