мелници новина ко слот машина

Kambi зајакнува својата позиција како водечки крај-до-крај sportsbook снабдувачот во Италија откако ќе живеат со Greentube-бренд во сопственост Kambi го прошири својот стапало во регулирани италијанскиот пазар по Novomatic подружница Greentube започна добавувачот е награда за победа Sportsbook во рамките на своите Италија се соочуваат со StarVegas онлајн казино бренд мелници новина ко слот машина.

StarVegas, кој е меѓу Италија е топ 10 казино брендови во однос на уделот на пазарот, заврши со интеграција на Kambi е Премиум Sportsbook претходно оваа недела, како на оператор изгледа да се обезбеди парче c.€500m спортски обложување на пазарот.Како резултат на тоа, Kambi е Sportsbook е сега на располагање со четири од Италија најпознатиот онлајн игри оператори, со 888, Kindred Група предводник на Unibet sportsbook, и LeoVegas' Winga бренд, исто така, на снабдувачот е списокот мелници нане картички слот машина. StarVegas ќе го промовира својот нов sportsbook производ со над линијата кампања преку ТВ и печатени медиуми, а тоа, исто така, има намера да го зголеми своето присуство на дигитален маркетинг канали.Лансирањето е втор од ваков вид помеѓу Greentube и Kambi, по партнерство потпишан од страна на пар во февруари.Во јули, Greentube е Адмирал бренд започна Kambi Sportsbook во Романија блек џек отворање 2 полн.
"Јас сум воодушевен да се види на Kambi Sportsbook оди во живо со Greentube е истакнат StarVegas бренд во Италија, зајакнување на нашата позиција водечки крај-до-крај sportsbook снабдувач на пазарот," Kristian Nylen, Kambi шефот на државата, рече блек џек онлајн spielen гратис. "Ова стратешко партнерство има голем потенцијал да се претвори Greentube во важен пан-Европски sportsbook играч заедно со својата веќе успешно казино брендови, со што се потенцира скалабилност на Kambi Sportsbook," додаде тој.Вести следи успешна неколку месеци за Kambi, кој го виде снабдувач избрани за да се обезбеди Бугарија е Националната Лотарија со своите премиум Sportsbook, победи на престижниот EGR Б2Б Спортски Обложувања Снабдувач на Годината награда, и потпишат долгорочен продолжување на неговиот договор со 888sport блек џек op.

Kambi, исто така обезбедува платформа за Г-дин Зелена за да се започне својата "Sportsbook 2.0", со операторот со фокус на Kambi на услугата за Инстант Обложување производ да им обезбеди на клиентите со повеќе казино-стил обложување искуство.За понатамошни информации, контактирајте: Џерард Starkey, високи содржини и комуникации менаџер, Kambi: +44 (0)7720 496 788 Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre блек џек онлајн kostenlos spielen.