не велика британија регистрирани казино сајтови

Меѓународни игри технологија снабдувач Научни Игри најави промоција на Бери Cottle да се мислења на Претседател и извршен ДИРЕКТОР, замена на сегашниот Претседател и извршен ДИРЕКТОР на Кевин Sheehan не велика британија регистрирани казино сајтови. Cottle, кој во моментов зазема извршен ДИРЕКТОР на улогата на Научни Игри СЕКРЕТАР Интерактивни поделба, ќе ја преземе својата нова улога на 1 јуни, со Кевин Sheehan останатите со компанијата како виш советник.Роналд К совети и трикови за голема риба казино. Perelman, Претседател на Одборот на Научни Игри, му оддаде почит на појдовни Sheehan, велејќи: "Кевин презеде по успешната интеграција на Bally и WMS и, како една компанија се пресели Научни Игри напред и помогна во возење раст во сите наши деловни единици."Сакам да му се заблагодарам за неговата силна лидерство и неуморни напори кои доведоа до компанијата успех во текот на последните две години и јас со нетрпение очекуваме да продолжи да работи со него како постар советник на компанијата."Во неговиот сегашен улога, Cottle има предводени од компанијата напори да влезат во спортско обложување и онлајн лотарија арени преку стекнување на NYX/OpenBet, двојно зголемување на приходите фигури за време на неговиот мандат како генерален извршен ДИРЕКТОР.Тој има претходно служеше како Заменик Претседател на Делукс Забава и има одржа извршниот улоги на Zynga, Electronic Arts, Дизни и Дланка Computing.Појдовни Претседател и извршен ДИРЕКТОР Sheehan, му оддаде почит на својот тим, додавајќи: "јас сум горд на она што го имаме постигнато во текот на изминатите две години.Сакам да им се заблагодарам на Научни Игри извршен тим, моите пријатели и колеги на MacAndrews & Forbes и сите наши вработени за нивната напорна работа и посветеност.Бери е голем партнер, и јас со нетрпение очекуваме да ги поддржува неговите напори да го доведе Научни Игри во дигитална иднина".Научни Игри објавено на 12% пораст во своите приходи во текот на Q1 2018, но, исто така, направи косата во други области се должи на нејзините корпоративни рефинансирање и придобивки совети и трикови slots казино. Cottle ' s главна задача како Претседател и извршен ДИРЕКТОР ќе биде да се обезбеди Научни Игри се враќа на финансиската стабилност во текот на следните 12 месеци.Навистина, Cottle чини да биде подготвена да го преземе до предизвик, додавајќи: "Иновација е камен-темелник на нашата стратегија на Научни Игри.Во сите наши деловни единици и платформи, ние се немилосрдните во нашите напори да се вози поголема ефикасност и приспособливоста да ги искористат предностите на новите и растечки пазари."Во втората висок профил термин, Научни Игри, исто така, најави Тим Bucher како Извршен Заменик-Претседател и Главен Производ Службеник низ сите на бизнис' поделби совети агар menang главниот zynga покер. Bucher претходно работел како Виш Заменик-Претседателот и Генерален Менаџер на Seagate Technology, кој ќе го надгледува нејзиното $1.4 bn глобален потрошувачки бизнис, помагајќи да се прошири во нови пазари, вклучувајќи мобилен, летало, и игри.Тој претходно бил вклучен во неколку компании во рамките на технологија сектор кои биле земени од јавен или е купена од страна на технолошки гиганти, вклучувајќи Apple, Microsoft и Dell. божиќна вечера круна казино мелбурн.