покер чипови Aufteilung 5 емили

Рајан Lenaghan – $69,369 136 играчи заработи доволно пари за да купи некои гумени duckies вклучувајќи хривнија победниците Томи Ле (7), Кристофер Франк (10) и Мартин Kozlov (13).Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre покер чипови aufteilung 5 емили.

Mohammad Abedi – 1,200,000 6. Друг круг-up од Светската Серија на Покер ова време се фокусира на Роналд Keijzer е прво злато нараквица во Тенџере се Ограничи Omaha настан кој повторно го видов Скот Bohlman оди подлабоко од ветеринар раката соочуваат со целосна терминот крава.Човекот, мило ми е што не сум во живо на известување повеќе.Јас еднаш повика Исак Haxton Исак Хејс во текот на целиот Свет Покер Турнеја (WPT) настан во Малта.И ако јас пишував за една игра кој Romain Луис, знам, во одреден момент, како прста отиде на работа, и мојот свесниот ум исклучен, јас би напишете Romaine зелена салата.Сега со кои се надвор од патот, можеби јас нема да се направи грешка мојата потсвест, така очајно сака мене да се направи.Роналд Keijzer е најновата торба на коски, крв и топки да заработи нараквица.На Холанѓанецот имаше неколку недели за да се убие како и на неговиот народ фудбалски тим не успеа да се квалификува за Светското Првенство, па тој ја зеде punt, и тоа испадна силен парична казна.
Mohammad Abedi – $137,954 5. Bohlman брзо го презеде водството, три раце.Беше човек со сите искуство и влијание ќе победат неговиот втор хривнија на лето?Одговорот на тоа прашање е не, по Луис возвратија некои земјата, overtook Bohlman, а потоа го елиминираше шампион со пукање неговиот асови со рамна на кривина.Тоа беше елиминација дека Луис е потребно за да се спречи lopsided главите-up средба со Keijzer.Дури и со Bohlman е скалпот на појасот тој се уште trailed на Холанѓанецот од 2:1 се случува во финалето неколку круга.Тоа не трае долго.Луис ги отвори да 300,000 на копчето, и Keijzer наречен од големите слепи она што е најголемото казино во fresno. Рајан Lenaghan – 750,000 Што знаеме за нив?Како што е наведено, Keijzer е готовина игра играч кој многу ретко се игра турнири.26-годишно девојче го освои претходните две титули, како во No-Limit Hold ' em, иако неговиот претходен најдобар резултат, беше €49,975 за второпласираниот заврши во €3,250 Штип-Граница High Roller како дел од минатата година е Магистер Класици од Амстердам, каде што тој живее она што е најголемото казино во флорида. Роналд Keijzer – 4,500,000 2 она што е најголемото казино во индијана.