она што е најголемото казино во флорида

CDI се Рестартира Операции во Calder Казино, Мајами По веста дека Черчил Падови Вклучени (CDI) ќе треба да го намали телевизија во присуство на Кентаки Дерби во сабота, септември 5, компанијата конечно има некои Кентаки Дерби ќе се одржи на 5 септември, хостинг наводно само 40% од основната место капацитет.Сепак, според Gov она што е најголемото казино во флорида. "Черчил Падови и сите наши членови на тимот се чувствуваат силно дека тоа е нашата колективна одговорност како граѓани на Луисвил да се направи сите ние одговорно може да се заштити здравјето, безбедноста и сигурноста на нашата заедница во овие предизвикувачки пати и верувам дека работи на Дерби без публика е најдобар начин да го направите тоа." Без присуство на политиката, исто така, ќе се прошири до Кентаки Oaks одржи во петок, 4 септември, ден пред Кентаки Дерби себе.На CDI е сега во процесот на враќање билети за сите Дерби недела настани, вклучувајќи Зора во Мугрите.Во поглед на обложување спортски справи, настанот е дефинитивно една од најголемите.Минатата година, на Кентаки Дерби Трка програма успеа да се соберат $250.9 милиони евра во вкупниот wagers, од страна на $25 милиони од 2018 кога вкупниот износ беше ставен $225.7 милиони евра.Додека Може да настан беше укинат целосно, CDI се здружи со Инспириран Забава да биде домаќин на еден виртуелен настан кој има симулирани трка на 2 Мај она што е најголемото казино во индијана.

Elas тврди епизода седум од Hashing Надвор, Transmira основач Роберт Ориз открива она што бенефиции зголемени реалност, заедно со Bitcoin SV технологија, може да се донесе за казино оператори.Ориз признава важноста на BSV е висока скалабилност.Исто така, тој предвидува дека зголемени реалност (AR) може да се користат во иднина за маркетинг кампањи, како и премостување на државата Илиноис имаше многу успешен месец минатиот месец со својата видео игри терминали (VGT), кои објавија приходи, која беше малку повеќе од $213 милиони евра.Тоа е голем се зголеми во споредба со претходните две години, како на приходите е 57% повисока од VGT приходи направени во јуни 2019 игра казино со бонус без депозит. Енди Beshear, ограничување на бројот на лица може да падне до 15%.На Дерби за да се Вратите, Вработување се Ограничени Со Кентаки Дерби враќање, Черчил Падови функционери имаат издадено 63-страница упатство за тоа како настан се случува Трката и казино оператор Черчил Падови Вклучени (CDI) издадени денес надградба на сеопфатна безбедност план во однос на сите живеат трки дена во текот на оваа година rescheduled Кентаки Дерби Недела.На 146th Кентаки Дерби, кое ќе се одржи во септември 5 ќе функција публика ограничени на 23,000 луѓе за да се обезбеди физичка дистанца согласност.Кентаки Трката и казино оператор Черчил Падови Вклучени (CDI) издадена во соопштението јули 29, дека тоа ќе го лансира својот спортски обложувања операции во Мичиген во партнерство со Hannahville Индиската Заедница.Мало BetAmerica Спортски Книга Под условите на договорот постигнат со Hannahville Индискиот племе, CDI, ќе се отвори BetAmerica-брендирани мало спорт На Кентаки Дерби ќе има публика за трки се постави во септември.Додека вкупниот број на места за седење е уште да се потврди, на Дерби најави на нивните здравствени и безбедносни протоколи.Кентаки Дерби во септември Ќе Имаат Некои Публика Добри вести за љубителите на коњ тркачки, како Кентаки Дерби ќе им биде дозволено да Черчил Падови Вклучени (CDI), компанијата познати со трката песни се работи и на Кентаки Дерби, најави дека повторно ќе го отворите пет од својата земја-базирани игри објекти низ државите.На патеката играчка автомобили, каде операторот кој исто така работи 10 НАС казина рече дека тоа ќе отвори својата Флорида, Луизијана, Вирџинија, Охајо и Пенсилванија својства.Места во 5 Други Черчил Падови Incorporated /CDI/ неодамна го објави својот финансиски извештај за првиот квартал објавување нето-приходи од $252.9 милиони евра, надолу 5% во споредба со Q1 во 2019 игра блек џек без вистински пари. Arlington на Блок историските тркачката патека во Arlington Височини, Илиноис, се продаваат како redevelopment можност од Черчил Падови Инкорпорирани најави планира да ја прошири својата заедничка сопственост со Брзање Улица Интерактивни – Реки Казино Des Plaines во Илиноис.Со $87 милиони цена, експанзија планови за да додадете игри позиции, на покер соба, нов ресторан, а настан простор игра казино вистински пари без депозит. Еден од предложениот план за да им овозможи на казино посетителите да пушат цигари на игри подови е shelved од Shreveport Совет игра блек џек онлајн без пари.