смарагд кралицата казино вклучена фајф

На Seminole Племето На Флорида е во федералниот суд, оваа недела, тврдејќи дека тоа треба да биде во можност да се задржи единствена право да понуди "banked" игри со карти како што се blackjack во поголемиот дел од своите казина во јужниот дел на државата.Според извештајот од Вестите Служба На Флорида, на федерално-ва племе бара од сад Окружниот Суд За Северна Округ На Флорида за да се дозволи тоа да ги нудат игри на "ексклузивни" основа во Флорида и покрај истекот на овој дел од своите игри компактен минатото лето.На Seminole Племето На Флорида потпиша 20-годишно игри компактен во 2010 година, што го даде и ексклузивните права да работат на места надвор од Мајами-Dade Каунти и Broward Каунти, додека дополнително доделување на ексклузивност во однос banked игри со карти, кои се видат играчите се натпреваруваат против куќа, наместо на други конкуренти како што се во покер.Сепак, ова пет годишно монопол дел на договорот има сега lapsed и племето е обвинувајќи државата не успеаја да се договорат во "добра верба" на нов договор.Во замена за ексклузивност во Флорида е banked игри со карти пазар, Seminole Племето На Флорида средена за да го плати на државата најмалку $1 милијарда над пет години, а тоа се надминати.Претходниот договор дополнително го даде на племето 90-ден "грејс период" по истекот на овој дел од оригиналниот компактен на 31 јули 2015 година смарагд кралицата казино вклучена фајф. На Seminole Племето На Флорида тврди дека тоа бара преговори во врска со картичка игра ексклузивност во 2014, 2015 и 2016 година и два пати стигна занимава со Републикански гувернер Рик Скот.Но, овие договори не успеа да добие доволно поддршка во Tallahassee со племето обвинувајќи законодавците на кои бараат целосно нов компактен наместо фокусирање единствено на игри со карти.Како дел од отворањето на аргументи, Бери Ричард, адвокат за Seminole Племето На Флорида, изјави сад Окружниот Судија Роберт Hinkle дека "семиналните проблем во овој случај е ексклузивност", додека "сè" друго "навистина тече од тоа прашање". "Гувернерот и законодавната власт, рече на племето "Ние нема да се преговара за обновување, освен ако не renegotiate целиот компактен и ни даде една целина многу повеќе пари"," изјавил Ричард смарагд кралицата казино вклучена во фајф.
"Со кој било стандард, со кој било стандард под Индискиот Игри Регулаторен Акт, ова не е добро-вера преговори од страна на државата".За возврат, Картер Андерсен, адвокат кој работи за државата Одделот За Бизнис И Професионална Регулатива, изјави Hinkle дека banked игри со карти племето работи се нелегални според Флорида закон.Тој изјавил дека "многу во индустријата им помогнам на границите на правната држава" а не "она што може да се извлечеш со" но дека Поделбата На Pari-Mutuel Wagering "не одлучи" и никогаш нема да се одлучи што е дозволено. "Нема да има никакви докази што укажуваат оваа поделба или со намера да се дозволи или всушност дозволена banked картичка игра", вели Андерсен.Во подобро вести, Seminole Племето На Флорида најави дека неговата Хард Рок Меѓународни подружница има купи казино и хотел-казино права за земјите од западен сад и одберете меѓународните пазари од филијали на Bref човечки ресурси, која е сопственик на Хард Рок Хотелот И Казино во Лас Вегас.Како резултат на тоа, Хард Рок Меѓународни сега е исклучиво право да се развива, да поседува лиценца, франшиза и да управувате со Хард Рок-брендирани казина и хотел-казина во западниот дел на Соединетите американски Држави, вклучувајќи Минесота, како и во Австралија, Бразил, Израел, Венецуела и Ванкувер, Британска Колумбија казино депо од 5 евра. Bref човечки ресурси е да се продолжи да поседувате и да работат на Хард Рок Хотелот И Казино во Лас Вегас, но Хард Рок Меѓународни ќе ја преземе својата договори и постојните licensees за Хард Рок Хотелот И Казино Езерото Тахо, Хард Рок Хотелот И Казино Sioux Град, Хард Рок Хотелот И Казино Тулса и Хард Рок Казино Ванкувер казино deposito minimo 3 евра. "Ова е историски ден за брендот и ние не може да се prouder да ја објави оваа аквизиција кои веруваме дека се активира патот за понатамошно проширување во целиот свет," рече Џим Ален, Претседател на Хард Рок International казино минимален депозит 5 евра. "Со стекнатите права на Хард Рок бренд сега е обединета, за прв пат во повеќе од 35 години под едно контролирање на сопственост, на Seminole Племето На Флорида, овозможувајќи за глобално ниво во согласност со клиентите и стандарди во сите од нашите локации." Хард Рок Меѓународни објасни дека неговото портфолио сега ќе се состои од некои 23 хотели и единаесет казина, како и над 165 Хард Рок Кафулиња се шири низ 71 земји..