4209 казино патот трага п.н.е.

Маршот на вештина-базирани казино игри низ сад продолжува со несмалено темпо следниве лансирањето на Gamblit Игри производи во еден од Цезар Забава е Калифорнија својства.Во вторникот, Gamblit и Цезар ја објави инсталација минатиот петок на две од Gamblit е Модел G вистински пари игри маси во Harrah ' s Одморалиште Јужна Калифорнија во близина на Сан Диего.Лансирањето се одбележува за прв пат Златна Држава казино има понудено како вештина-базирани производи да коцкари.Првите два производи да пристигнат на Harrah 's игри подот се Gamblit Покер и Cannonbeard е Богатство, истите две игри кои започнале 30-ден областа судењето минатиот месец на Цезар' Планет Холивуд недвижности во Лас Вегас.Цезар и Gamblit потпиша договор минатиот септември, која конкретно се наведува на Harrah ' s SoCal сопственост како место Gamblit ќе растенијата својата вештина-базирани знаме 4209 казино патот трага п.н.е.. Harrah ' s генерален директор Дарел Pilant нарекува Gamblit производи "еволутивен чекори во вистинската насока за модерни игри индустрија" и изрази гордост на помага да се води вештина-базирани полнење.Планот е за дополнителни Gamblit производи да се најде својот пат кон Harrah ' s игри подот, веднаш штом финалето регулаторно одобрување е претстојниот.Игрите се наоѓа во близина на казино е популарно го Изнесе бар, сите подобро да се привлечат илјадагодишната looky-loos.Како понатаму да се подготви, Gamblit е Модел G машина, исто така, вклучува полнење преку USB порт казино ван дер valk хотел tiel.

Gamblit главен маркетинг директор Darion Lowenstein кажано Сан Диего Унија Трибјун дека компанијата хардвер производство "не може да се остане во чекор со побарувачката; ние сме пополнување налози ставени пред една година." MGM Места е во ред за да стане следниот казино оператор да се обложи на Gamblit помагање да се подготви и да се задржи помладите коцкари кои сметаат традиционалните слотови премногу пасивна и здодевни казино хотел ван дер valk tilburg. Gamblit е развивање на бројот на нови производи се очекува да се деби на казино подови подоцна оваа година, вклучувајќи варијации на Катапулт Кралот и наградуваниот Jetpack Joyride, која Gamblit е лиценциран од (соодветно) Австралиската програмерите Злите Вештерка Софтвер и Halfbrick Studios.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre казино ван дер valk хотел leusden.