високо пладне казино промо без депозит

Ethereum токен продажба ќе фонд за развој на интегриран обложување и забава платформа Лондон, понеделник, 16 октомври, 2017 – Esports Злато, една од водечките онлајн медиумите агрегатор за eSports заедница, е да се започне првичните монета понуда (МЦК) со цел подигање на $5.4 милиони евра во Етер токени за да се воспостави првата сите-опфаќа eSports забава центар високо пладне казино промо без депозит.

Esports Злато има за цел да се консолидираат што е фрагментиран индустрија во една платформа, домаќин на blockchain, обезбедување на заедницата со етичка eSports обложување платформа и содржината агрегатор вклучувајќи стриминг, прегледи и податоци одредби.Капитално-costed МЦК, со кој ќе се обезбеди инвеститори со своите РЕСУРСИТЕ токени, започнува денес, на 16 октомври, и ќе им понуди комбинирана изложеност на eSports, кој се очекува да имаат пазарна вредност од $1.24 bn следната година, и cryptocurrency.Почетокот на инвеститорите ќе добијат попуст при купување на жетони, обезбедување на нив со 300 РЕСУРСИТЕ за секоја Етер инвестираат, во споредба со 100:1 по првичната капа е постигната.На МЦК има состави силен и различни советодавниот одбор на експерти, предводени од директорот Шон Hynes кој е трениран како овластен ревизор и има пред се советува на М&А во последниве години.Тој е придружуван од Danny Meaney, основач ДО Вложувања во кој се служи во дигитална start-ups, Raj Sharma, претходно финансиски директор на Богородица Игри, сега е дел од Gamesys и технологија претприемач Brendon Томас.Обложување на производот, за да биде целосно регулирана под велика БРИТАНИЈА Коцкање Комисија и Малта Игри Орган, а врз основа на FSB Технологија платформа, ќе гледам да понудат на своите играчи многу повеќе експанзивна обложување нуди во споредба со она што е во моментов на располагање, со повеќе специфични eSports пазари и поголем број на наслови опфатени, вклучувајќи Порази, Хероите на Бура, ФИФА и Call of Duty.Развој на веб-сајт веќе е во тек и МЦК ќе се обезбеди мапа може да се реализира во целост од страна на својот искусен тим.Шон Hynes, Директор на Esports Злато, рече: "eSports заедница остана фрагментирана и покрај неговата meteoric се зголеми во последниве години.Ние веруваме дека нашата платформа ќе донесе гејмери и bettors заедно за прв пат во една функционална, забавни онлајн простор redtooth покер чипови за продажба. "На Esports Злато бела хартија е сеопфатен преглед на нашата визија, и со таква силна техничка и правна поддршка од експерти низ различни сектори, инвеститорите можат да бидат сигурни во својот успех кога предложената платформа е стркала redtooth покер лигата поени систем. "Ние се зголемија фрустрирани со шминка на eSports простор во последниве години, а ние сме сигурни останатите играчи и навивачи се чувствуваат исто.Нашиот предлог решение, конечно, ќе се донесе вести, содржината и обложување во еден функционален сајт." Esports Злато објави својата бела хартија во конципирањето како тоа ќе се обезбеди холистички нуди во една платформа.Тоа ја подвлекува следното: • Како Esports Злато ќе се консолидираат во различни области на esports заедница и процесот на развој зад ова • Како Esports Злато ќе се обезбеди сигурен, профитабилни инвестиции можност преку своите Ethereum-врз основа на РЕСУРСИТЕ знак, со целосно costed финансиски проекции • Како Esports Злато е обложување производ ќе се наруши и да додадете на ограничена понуда во моментов на располагање за повеќе информации За Esports Злато МЦК, ве молиме посетете ја www.esportsgoldico.com и да придонесат, адреса на МЦК е во '0x3744942C42451c2B42F43a51eE9bB6c6ad0fdc86'.За Esports Злато Esports Злато е една од водечките eSports забава платформа, медиумите агрегатор и консултантски услуги.Компанијата има за цел да се консолидираат eSports медиумите и обложување во еден простор, преку Ethereum МЦК во Q4 2017 намалување 10 евра geant казино.
Оперативниот од велика БРИТАНИЈА, Esports Злато нуди писмен и видео содржини извори од бројни соработници и веб-сајтови во рамките на заедницата.Тоа, исто така, нуди различни бизнис алатки за својата индустрија врсници, вклучувајќи податоци гасови, анализа на пазарот, консултантски услуги и спонзорство совети.Формирана во 2016 година и поддржан од страна на искусен советодавен одбор, Esports Злато се наоѓа на крстопатот на eSports и cryptocurrency и ќе ја наруши статус кво со своите исклучителни eSports нудат.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre сонот за победа на пари коцкање.