отворени се соочуваат со кинески покер Fantasyland правила

Џејсон Somerville има освоено $100 25x мултипликатор Спин & Одат додека twitching; руски играчот е добитник на $75k врвот награда на Full Tilt верзија на лотарија џекпот игри и Full Tilt ангажира нови Маркетинг Директор од Betfair.Тие велат игра избор е сè во покер, но понекогаш ти само треба да се земе punt.Тоа е она што Џејсон Somerville не на крајот на својот август 20 Грч поток, кога се одлучува да се игра една конечна $100 Спин & Оди пред да го повикате прекин на постапката.Тоа беше добар избор.Тимот PokerStars Про беше ненадејно удар во три начин акција со победникот зема сите награда од $2,500 отворени се соочуваат со кинески покер fantasyland правила. "Никогаш не сум имал 25x пред.Ајде да се победи оваа.Тоа ќе биде прилично болен начин да се стави крај на денот." Somerville им кажал на своите легија на Грч следбеници.
Somerville се соочува надвор против Австралискиот "JWPRODIGY" и Мексиканската "santiagogome." Somerville одигра совршен игра на покер вклучувајќи успешна почетокот на повик со џек високи против Мексиканскиот.Но, тоа беше Австралиската кои ќе бидат отфрлени прв откако тој се пресели сите-во џеб treys; Somerville направи повик со A9, и кец на flop даде Г-дин Carver 2:1 чип доведе движат во главите-up фаза која траеше две раце. Somerville отвори 85 држи A8, 'santiagogome' се пресели на сите-во држи KQo, и Somerville направи повик.Имаше мало пот како [Оглас] [Ј] [5d] пораз создадени директно се подготви можностите за неговиот противник, но [9d] и [3h] обезбедено Somerville би крајот на ноќта на високо слот машина или на еден вооружен разбојник ја зголемува коцкање однесување од страна на. "Сакам играње покер толку многу.Јас сум толку мило што го одигра уште еден Спин & Оди." Рече Somerville.Тоа беше на највисоко Спин & Go победа за Somerville бидејќи тие се започна минатата година.Руски Победи 2,000 Мултипликатор Џекпот Седат & Оди на Full Tilt Кои се Вртат & Go победа го зеде Somerville во регионот на 10-минути.Тоа беше руски player " Teremello880'a минута повеќе да победи $75,000 врвот награда по притискање на 2,000 мултипликатор на $50 купи-во Џекпот Седат & Go.2.000 грчки мултипликатор е највисока во играта.За разлика од PokerStars Спин & Go игри играчите се дозволени да се создаде занимава, и тоа е она што генерално се случува кога највисок множители се предизвикани.Нема договор беше направен за време на овој натпревар слот се сече на површината на едно парче од дрво. 'Teremello880', од Cheboksary во Централна Русија, елиминирани неговите колеги countryman 'Vlkont23' in главите-up акција за да се освои главната награда.Тој ги повика сите-во држи џеб sixes и успеа да се претвори квадрицепси. 'Vlkont23' заработил $15,000 за неговата второпласираниот позиција, и BOOMSTA од Канада се повлекла со 10.000 $за трети слот машина плаќа исклучување на овој распоред. Full Tilt Склучите Нов Маркетинг Директор Full Tilt е додадена нова Маркетинг Директор на нивните редови.Марк Ody се приклучува на тимот од Betfair, каде што тој има работено како Бренд Директор за блиски до три години.Неговото претходно искуство вклучува ангажман како Маркетинг Директор за Diageo и сопственик на различни компании, вклучувајќи ги Посно Маркетинг компанија gewinn рулет farbe und zahl. Ody без сомнеж ќе бидат задолжени со цел привлекување на повеќе рекреативни играчи на сајтот. Full Tilt е нов награди програма "Играчи Клуб" беше сретна со солидна прием кога тоа започна минатата недела.Сајтот видов бран во играч броеви, и таму беа блиску до половина милион раце одигра на нивната нова игра 'Договор'.Новата Маркетинг Директор ќе се основа во Full Tilt СЕДИШТЕТО во Даблин, каде што тој ќе извештај директно до Управниот Директор Доминик Mansour.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre gg меѓународни казино дизајн перу s.а.c.