како да се каже колку многу Warframe слотови имате

Како Пенсилванија протези за поплави на онлајн коцкање лиценца апликации, еден локален казино оператор сака licensees да биде ограничен на една онлајн коцкање " кожа.' Оваа недела, Пенсилванија Игри Одбор за Контрола (PGCB) објавено на формулари за-ќе биде Интерактивни Игри Производители, Добавувачи и Интерактивни Игри обезбедувачи на Услуги.Апликациите ќе бидат прифатени како на 2 април, додека датум за прифаќање на апликации за Интерактивни Игри Платформа Провајдери ќе бидат испратени во "иднината време." Пенсилванија стана само четвртата НИ државата да го одобри внатрешни онлајн коцкање минатата есен, и се надева дека научените лекции од онлајн-пријателски држави, како Њу Џерси ќе им овозможи на Пенсилванија за да се забрза неговиот онлајн пазарот лансира временска рамка.Сепак, како и изработката на онлајн прописи продолжува, игри засегнати страни продолжат да лобира тешко за одредени правила кои треба да бидат усвоени.Во случај на државната пазар-водечка земја-базирани Parx Казино, на прашањето на колку брендирани 'кожи' секој онлајн примателот ќе му биде дозволено да го понуди е пред и центар.Пенсилванија е законодавство овозможува 12 лиценци за секој онлајн категорија – слотови, казино маса игри и покер – по еден за секоја држава е земја-врз основа казино licensees (иако овој број оттогаш се зголеми на 13).На 30 јануари, адвокати од Parx сопственик Greenwood Игри и Забава, напишал писмо до PGCB, барајќи таа да се ограничи онлајн коцкање licensees на еден брендирани 'кожата.' Државната онлајн законодавство става нема експлицитна ограничување на бројот на кожи но адвокати тврдат дека ова претставува регулаторната предизвици со кои PGCB не може да се предвидува.Поточно, на адвокати сакате PGCB да се ограничи Интерактивни Игри Носителите на Сертификат за еден кожата секоја, "со различни категории на интерактивни игри на Носителот на Сертификатот е овластена да ги понуди на таа една кожата ограничена на различни категории на интерактивни игри одобрени во својата Интерактивни Игри Сертификат(s)." Дозволувајќи им на стекнувачот на партнер со кој било број на трети лица даватели и дозволи кожи да работат под овие трети страни " брендови "создава sublicensing режим што во суштина трансфери лиценцирање орган од PGCB на Носителот на Сертификатот." На адвокати тврдат дека законодавството е утврдено дека Интернет Игри Оператори – кој плати $1m лиценца такси отколку $3m-4m по лиценца платени од страна на Носителите на Сертификат – може само да работат на интерактивни игри или системи "во име на" Носителите на Сертификат.Дозволувајќи им на IGOs да започне свои брендирани операции "ќе неправилно се избегне законскиот максимум на сертификати" и да им се овозможи на овие трети страни "целосно учество во пазарот за дел од сертификат за лиценцирање цена." На Parx адвокати, исто така, сакаат PGCB на сила на кожата брендирање на "натпреварот, или да биде претежно исти, како бренд на Носителот на Сертификатот." На адвокати имајте на ум дека Њу Џерси онлајн законодавство е дозволено на секој носител да имаат до пет брендирани кожи.Сепак, Њу Џерси ограничен својата licensees да Атлантик Сити казина, а Пенсилванија е законодавство овозможува IGOs и "квалификувани игри на лица" за да аплицираат за Интернет Игри Сертификати – под претпоставка дека тие не се сите snatched од страна на државата казина во почетната рунда на апликации – и затоа "реплицира Њу Џерси е мулти-кожата режим е непотребно." За да се ублажи ударот, Parx е правниците укажуваат на тоа овозможувајќи им на носителите на сертификати да влезе во приходи-споделување на договори со трети лица добавувачи, доколку ова не им овозможи на добавувачите да се лизга низ задната врата во стане целосно fledged носителите на сертификат.Уште не е завршена, адвокати, исто така, бараат да се бара клучот интерактивни игри на вработените и нивните поврзани опрема да биде "се наоѓа во Пенсилванија." Parx е приказ на ограничување на бројот на iGaming кожи е споделен со друг на државната земја-базирани оператори, Penn National Игри.Сепак, двата оператори се појави желни да учествуваат во државата онлајн пазарот, како Parx има потенцијалните вистински пари технологија се справи со добавувачите GAN, додека Пен има своја куќа Пен Интерактивни Потфати подружница.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre како да се каже колку многу warframe слотови имате.