како да се победи рулет математички

Јордан е со оглед на кревање на својата долгогодишна забрана за казино коцкање во обид да се привлечат повеќе меѓународниот туризам и да се даде на земјата плочник економијата е лошо потребни се зголеми.Минатата недела, Ammon Вести објави дека Џордан е заменик-премиерот Али Abu al-Ragheb дал говор на Аман Комора на Индустријата во која тој предложи на земјата треба да се лиценца казина во популарни туристички дестинации, вклучувајќи Акаба и Петра.Заменик-ПРЕМИЕРОТ инсистираше на тоа дека само странски пасош носители ќе им биде дозволено да пристапите на казина, со Ирански туристи издвојувани како премиер базен од кој новите казина ќе се подготви нивните муштерии.Акаба е сместен на Црвеното Море, само низ Заливот Акаба од Израелскиот туристичкиот град на Eilat, кои само најави дека тоа беше со оглед на авторизирање меѓу две и четири казина на сопствената.Како Јордан, Израел во моментов не дозволи казина, и Израелскиот религиозни конзервативци не земајќи предлогот добро.Последен пат Јордан mulled идејата на авторизирање на казина беше во 2007 година, кога тогашниот премиер Marouf ал-Bakhitt потпиша договор со велика БРИТАНИЈА-врз основа на инвеститорот Оаза Држи Инвестиции.Договорот беше екстремно контроверзна со оглед својот 50-годишен мандат и $1.4 б казна владата ќе мора да платат Оаза ако се справи отиде кисело.И оди кисело тоа го направи тоа.Владата 'заборавил" да се објави веста за новиот коцкање политика во својот службен весник, како што се бара со закон.Кога вестите на договорот стана јавна, религиозните конзервативци излегоа на улиците, прикажување на Арапската Пролет, протестите кои се сведе на режими во Тунис и Египет.Ал-Bakhitt јавно тврдеше дека немал познавање на работа, иако документи на крајот протекоа покажува оваа тврдат дека се невистинити.На ЧАСОТ тесно избегна еден импичмент глас, но туризам министерот Осама Dabbas се смета за прифатлив падне човек и беше impeached.Тоа е нејасно зошто на Џордан актуелните лидери веруваат дека климата е повеќе гостопримливи за преземање на друг кандидира на листата на Џордан казино забрана.Но овој пат, тие најмалку се појави да биде одржување на јавниот чекор со своите планови како одат тие.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre како да се победи рулет математички.