Ret паладин најдобри во слот легендарниот Shadowlands

Што е тоа како да заработите $1.5 милиони евра годишно за да се забавувате додека lounging наоколу во бања облека?Крис Moorman ќе го знаеме одговорот.Британски покер играч има racked околу $14.5 милиони онлајн, и на дополнителни $5.3 милиони евра во живо акција, во изминатите 13 години.Г ret паладин најдобри во слот легендарниот shadowlands. не потврди дали или не тој ја bathrobe додека играте geant казино вози chasse sur рона. Moorman никогаш не слушнале покер додека тој не отиде на факултет, и не влезе во игра до неговото второ year geant казино вози промо код. By времето завршил, сега 32-годишниот беа направени доволно пари за да го платат својот студентски кредити, како и стави речиси $70,000 во својот паричник.Тој стана најуспешниот онлајн играч, и само за да заработи повеќе од $10 милиони евра.Кога тој се скрши на вестите на своите родители дека го нашол својот повикувајќи тие беа, како и на сите добронамерни родителите, високо скептични.Сепак, тој погоди договор со неговиот татко.Во интервјуто со Есекс во Живо, Moorman кажувал како неговата "импресиониран" тато "ми даде шест месеци за да види колку јас би можело да се направи.Ако јас успеав јас ќе мора да добие соодветна работа во реалниот свет." На Basildon, велика БРИТАНИЈА жител прифати предизвикот и заклучени себеси во својата соба, само да се појават на шест месеци подоцна, со речиси $140,000 во неговата банка geant казино вози celleneuve montpellier. Moorman напад во живо игри, а можеби и не е толку импресивен, сигурно е голема.Тој има една WSOP нараквица, која тој ја освои минатата година на $1,500 NLHE Престрелка заедно со само под $500,000, и пет WSOP конечна табела настапи.Тој, исто така, зеде еден WPT титула со три пари да заврши, како и три пари завршува во EPT.Неговата WPT титула во 2014 година произведени неговиот најголем чанта to-date, давајќи му $1,015,460 да додадете на својата банка.Неговиот најголем сингл-игра земе пред тоа беше $1 милиони второ место награда на WPT Главниот Настан Кан три години порано театар du казино lac leamy. Moorman добива неговата способност природно.На пат за дома од Австралиски турнир во 2010 година, тој се посвети на купи-во и за него и неговиот татко, Симон, да учествуваат во £1000 (US$1394) турнирот.И покрај тоа што новодојденец да живеат турнири, постарите Moorman не е добро.По неговиот син беше елиминиран, патријархот го зеде надолу турнирот и $123,000 врвот награда.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre театар du казино enghien les bains.