спортско обложување песоци Casino Resort витлеем

Во Велч, Минесота, the Prairie Островот Индиската Заедница $68 милиони казино проширување на проектот беше празнува во вторник, Декември спортско обложување песоци casino resort витлеем. 5 со лента за намалување на церемонијата наводно, што го прави државата е вториот најголем хотел.Според соопштението, експанзија додаде 306 соби на постојните 482 на Treasure Island Resort и Казино.Одморалиштето сопственост сега има две кули, која додава некои 185,000 квадратни метри на местото на случувањето.Катовите понуда погледи на Реката Мисисипи, на bluffs и околните предели.Шели Buck, Претседателот на Prairie Островот Индиската Заедница, рече дека проширувањето покажува племе заложбата да раст во регионот спортско обложување реки казино schenectady.

"Лидерите на нашата племенска заедница се товарат за размислување пред седум генерации и со додавање на овој простор за Богатство Остров гости да уживаат за годините што доаѓаат, во голема мера им помага на нас кон таа цел," Долар рече.Вклучени во guestroom погодности се Здраво-Def Телевизори, state-of-the-art осветлување и пространа бања се целосно ограден и функција прошетка во снег со дожд showerheads.Исто така ново е хотелско лоби, со подобрена пред шалтерот објекти и Остров Перк, да се вклучат специјалност пијалоци и премиум coffees заедно со сендвичи, достав салати, свежо печени колачи и десерти.Според соопштението, околу 200 изградба работни места биле додадени како резултат на Prairie Островот Индиската Заедница е новиот хотел инвестиции.Освен тоа, повеќе од 150 работни места беа додадени на имот, кој донесе на вкупната работна сила до 1,800 членови на тимот, на тој начин се засилува својата позиција како најголем работодавец во Goodhue Каунти.На Rochester Пост-Билтен извештаи дека Шон Dowse, градоначалникот на Црвениот Крило рече дека проширувањето, значи поголема настани за град како што има сега ќе биде зголемен капацитет за повеќе посетители спортско обложување реки казино илиноис. Dowse рече, "За најдолго време, имаше таванот на големината на настанот можете да ги имаат." спортско обложување реки казино чикаго.