спортско обложување реки казино илиноис

По проширување на привремено затворање на својата Mohegan Сонцето казино во Конектикат во крајот на април, на Mohegan Племе, повторно се наметнува назад reopening на својата Uncasville сопственост преку Меморијалниот Ден викенд поради продолжува загриженоста околу COVID-19 пандемија.Затворена од средината на Март поради coronavirus, казино во сопственост и управувани од страна на федерално признат племе најави минатиот месец дека тоа ќе биде проширување на нејзиното привремено затворање со уште две недели по почетокот велејќи дека тоа ќе се врати во бизнисот, април 30 спортско обложување реки казино илиноис. "не отворање на датумот утврден во ова време." Ќе останат затворени: најава на казино е веб-страница е наведено дека "Mohegan Сонцето ќе остане затворен за јавноста преку најмалку 26 Мај, додека изјава на нејзината Facebook страница објаснува...
"Како здравјето и безбедноста на сите членови на тимот и за гостите е наш врвен приоритет, Mohegan Сонцето ќе остане затворена за јавноста без отворање на датумот утврден во овој момент.Ние продолжуваме да се работи со локалните и регионалните здравствени експерти и владини претставници, со цел да се донесе информирана одлука за повторно отворање на датумот, кој, се надеваме, да се објави наскоро.Во меѓувреме, ривал Foxwoods Одморалиште Казино во Mashantucket, исто така, останува затворена и не е веројатно да се отвори од страна на Меморијалниот Ден, според Fairfield Државјанин спортско обложување реки казино чикаго. Foxwoods шанси да го следат примерот: Mashantucket Pequot Племенски Претседател Rodney Батлер, наводно, изјави за весникот дека Племето на "тековни планови не се специфични за отворање датум, но на или пред Меморијалниот Ден не е веројатно со оглед на износот на подготовките на нашиот тим се прави за да се направи Foxwoods безбедна средина за членови на тимот и гости слично." Пред да сегашниот тек здравствена криза, ниту на Конектикат казина затвори своите врати за јавноста од отворањето во 90-тите години.Како суверени нации, двете племенски казина не се предмет на државните закони и затоа не треба да се затвори во Март под Гувернерот Ned Ламонт е Извршен Цел, која ги затвори сите не-суштинските бизниси во јужниот дел на Нова Англија државата, но на Март 16 согласи доброволно да се затвори атлантик сити казино супер боул партии. Gov.Ламонт рече во тоа време.. атлантик сити казино таџ махал. "Ова е важен договор за соработка помеѓу суверени нации и Државата Конектикат," Ламонт, рече во едно преку е-маил изјава по денот на неизвесност атлантик сити казино во дресот на мапата. "Ние сите ја делат истата цел, во насока на обезбедување на нашите резиденти се безбедни и одржување на јавното здравство на врвот на нашите умови во текот на оваа јавна здравствена итен случај.Ја поздравувам племиња за нивната соработка и партнерство." Масачусетс племенски казина: исто Така се привремено затворени се сите три Масачусетс казина, вклучувајќи MGM Спрингфилд, Plainridge Парк и Бис Бостон Харбор.Особено тешко погодени од coronavirus пандемија, според CDC (Центри за Контрола на Болести и Превенција), како на Мај 13, 2020, на соседната држава [Масачусетс] е рангирана 3-ти по Њујорк и Њу Џерси во COVID-19 смртни случаи во 3,726, додека Конектикат редовите значително пониски со 457 има подлегна на високо заразна болест. коцкање машини кои понекогаш се каже 777.