атлантик сити казино таџ махал

Њу Џерси може да има (досега) одби да учествува во меѓудржавни онлајн покер ликвидност споделување компактен потпиша во вторникот меѓу Делавер и Невада, но Њу Џерси се согласи да го споделите Атлантик Сити е тули и малтер казина линк нивните слот машини со оние во други земји.Поделбата на Игри за Спроведување на законот (DGE) соопшти во средата дека се овластени игри уред создателот Меѓународни Игра Технологија (IGT) да работат јурисдикции широк простор прогресивна слот систем, исполнување на целта на DGE е "агресивно" водење за некое време.Атлантик Сити казина првиот поврзани нивните места джакпот во 1989 година, но со новиот договор им овозможува на овие линкови да се прошири надвор од државата, за прв пат атлантик сити казино таџ махал. IGT е Powerbucks систем е слотови еквивалент на меѓудржавни Powerball лотарија дека е генерирана некои од најголемите лотарија джакпот во историјата атлантик сити казино во дресот на мапата. IGT ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ на играта развој Џо Sigrist рече дека неговата компанија би сакале да "мирис на гејминг индустријата за унапредување на слотот искуство." На DGE беше cagey на точно кои држави ќе учествуваат во шемата.Јужна Дакота беше споменато како партнер, но Делавер, Њу Јорк и Пенсилванија се надвор од слика се должи на првите две држави нуди само видео лотарија терминали додека Пенсилванија не дозволува широк простор progressives.Во меѓувреме, Њу Џерси бил принуден да одиме назад својата почетна премногу оптимистички данок проекции на приходи од својата онлајн игри на пазарот коцкање машини кои понекогаш се каже 777. Gov.Крис Кристи (на сликата) имал првично предложениот на државата споделување на онлајн коцкање приходи може врвот $160m до крајот на својот фискалната година на 30 јуни, но, никој не зеде сериозно.Во вторникот, само пред Кристи го даде својот буџет адреса на државата законодавната власт, државниот Благајник Андреј Sidamon-Eristoff рече нова проценка за онлајн коцкање даночен приход ќе биде повеќе како $34m коцкање списание локации надвор рекорд. Whoops.

Sidamon-Eristoff може да бидат принудени да го ревидира овој број и понатаму надолу, освен ако нема некои значајни пикап во активност.Во текот на првите два полни месеца на активност, на држава собра само за $3m во даноци, ставајќи го на темпото за $10m вкупно дестинации до крајот на фискалната година коцкање прави да се чувствувам жив. Sidamon-Eristoff рече дека и покрај фактот што државата е онлајн коцкање пазар беше исклучено да се "многу ветувачки почеток," неговото воведување бил "малку задоцнето" и има "само што започна да им помогне на укине целокупната казино игри активност".

Eristoff инсистираше тој остана "нахакан" на онлајн коцкање способноста да им помогне на плати на владините сметки, но до денес тоа "нели се сретна нашите очекувања за прв фискална година." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre коцкање машини се отвори во близина на мене.