коцкање списание локации надвор рекорд

Нов Јужен Велс-со седиште Donaco International Limited (ASX:ДНК) објави во понеделникот дека има потпиша три-година-договор со сопственикот на Покер Кралот Клуб (PKC), Кралевите Консалтинг Ограничена, да биде домаќин на меѓународни покер турнири на Ѕвезда Вегас Resort & Клуб во Poipet, Камбоџа.Според условите на договорот, кој е ефикасен 1 јули, 2017, минимум три меѓународни покер турнири ќе биде изведена од страна на PKC на Ѕвезда Вегас.На турнирот ќе биде изведена под спектар на потенцијални брендови, да се вклучат Тајланд нозе на Светот Покер Турнеја и Азија Покер Турнеја.Заеднички маркетинг кампањи ќе бидат спроведени од страна на странките, кој ќе вклучува маркетинг да PKC е голема мрежа на играчи на глобално ниво и низ Азија.И турнир трошоците и приходите ќе бидат споделени, според соопштението.Договорот е првиот чекор во Donaco е стратегија за зголемување на употребата Ѕвезда Вегас' достапен простор, како и зголемување на играчот визитација од Тајланд и низ Азија.Основана во 2009 година, Покер Кралот Клуб, кој е сега познат како "Дом на Најголемиот Светски Игра," обезбедува турнири и парични игра услуги на различни нивоа за сите типови на играчи коцкање списание локации надвор рекорд. PKC работи парични игри 24 часа на ден, седум дена во неделата и тоа е познато за домаќин на најголемите светски пари игра.Во моментов, PKC работи три покер соби под своето име; Покер Кралот Клуб Макао, кој се наоѓа во Венецијанскиот Macau е Феникс Сала; Покер Кралот Клуб Кореја, на Maison Мило Хотел Jeju; и Покер Кралот Клуб Манила во Solaire Одморалиште и Казино Манила коцкање прави да се чувствувам жив.

PKC може да се пофали импресивен работно портфолио, кој ги вклучува добро познатите турнир брендови како што се Светската Турнеја во Покер " (WPT), Азија Покер Турнеја (АП), и Boyaa Покер Турнеја (BPT).Според соопштението, од оваа година, PKC има организирано нагоре од 40 турнири во различни гранки околу Азија.Тоа е исто така одговорна за организирање на сите Тритон Покер настани, вклучувајќи го и Тритон Супер High Roller Серија, која е комбинација на високо-удели покер и функции некои од највлијателните покер имиња во светот.Операторот на рекреација и забава бизниси низ Азија Пацифик регионот, Donaco Меѓународни Ограничувајќи се на најголемата бизнис е Ѕвезда Вегас Resort & Клуб.Казино и хотелски комплекс кој се граничи Тајланд е најголем од казино хотел се наоѓа во Poipet, со повеќе од 1,500 гејмерски машини, и 100-плус игри маси, и 385 хотелски соби коцкање машини се отвори во близина на мене. Donaco предводник на бизнисот, Aristo Меѓународни Хотел, е успешен бутик казино се наоѓа во северниот дел на Виетнам, се наоѓа на границата со Покраината Јунан, Кина.На имот, кој беше формиран во 2002 година, неодамна се прошири во нови пет-ѕвезда туристичкиот комплекс со 400 хотелски соби леле класичен најдобри во слот друид резервоарот. Donaco поседува мнозинство 95 проценти камата во бизнисот, која е заеднички потфат со Владата на Виетнам. леле класичен најдобри во слот dagger непријателските.