Torneio покер нема рио де жанеиро

За коцкање оператори, новите казино пазари е Азија има создадено најбараните регионален пазар на Земјата денес.И во текот на последните 12 месеци, секој голем казино индустријата играч во светот jockeyed за позицијата во трката за проширување на индустријата за игри е присуство на планетата е најнаселен континент.Нема земја ова предизвика поголемо внимание на оваа година од Јапонија.Земјата има речиси 127 милиони жители, со што за 10-ти најголем национален населението, кои колективно се некои од најбогатите.Скоро пред две години, Јапонија одлучи да ја легализира комерцијални коцкање да расте своите туристичката индустрија.Но, во Земјата на Рајзинг Сонцето е постапка со претпазливост, признавање само две лиценци на национално ниво.Недостаток и ексклузивност направи следењето на лиценца во Јапонија како потрага по светиот грал меѓу најголемите светски казино conglomerates, компании како што е Лас Вегас Песоци и MGM Места.По неколку месеци на чекање, Јапонија Националните Исхрана, владата е законодавно тело, конечно го објави својот интегриран казино одморалишта бил претходно овој месец.Двете лиценци за посегнување ќе се стави интегрирана casino resort во Осака и Yokohama.Регулаторната законодавство ограничува казино подови да се од 15.000 квадратни метри (161,458 квадратни метри), места ефективна данок на маса на пазарот на игри на 22 проценти и ВИП играат на 12 проценти, и го поставува минимум коцкање возраст на 20 torneio покер нема рио де жанеиро.

Во обид за спречување на потенцијален скок во проблем коцкање, новиот закон ќе бара Јапонски граѓани да плаќаат такса за влез на пристап на казина.Официјалната кампања и терени за licensure ќе започне во 2018 torneio де em покер são паоло hoje. Во прилог на Песок и MGM, Melco Одморалишта, Галакси Забава, и Хард Рок се меѓу надева, бараат да се постави победа понуда пред Јапонски официјални лица, со дизајни на пазарот кои некои аналитичари велат дека би можеле да генерираат $40 милијарди долари во годишни приходи.Во моментов, Кина е сеуште најголемиот казино на пазарот во Азија, дури и по Macau видов казино победи намалија по народна Република Претседателот Xi Jinping вклучени VIP junket компании како цели во анти-корупцијата војната тој лансиран во 2014 година. Како резултат на тоа, другите Азиски нации се обиделе да стане следниот најдоброто нешто за Кинески висока ролки.И Русија беше меѓу нив, иако нивните напори се чинеше да падне краток во 2017 кристал казино голема паѓа на мт. Во 2009 година, рускиот Претседател Владимир Путин нареди затворање на сите казина и коцкање места во татковинската.Пет години подоцна, тој одобрени четири специфични коцкање зони, вклучувајќи и една во Владивосток, кое се наоѓа меѓу Кина и Морето на Јапонија.Русија се надева овие региони ќе стане туристички дестинации за домашни и странски туристи, и да се обезбеди искра на економски соочат со предизвикот locales.Но меѓународни казино компании покажаа малку интерес за инвестирање.Исклучок е Melco Места сопственик Лоренс Хо.Кинески милијардер се вклучени со Tigre de Cristal казино во Далечниот Исток Primorsky Krai.Русија планира дека зона да стане својата верзија на Лас Вегас Лента, но денес Tigre е само казино да се изградени во областа.Филипини Претседателот Rodrigo Duterte не е фан на коцкање.Во 2017, тој наредил во државна сопственост Филипините Забава и Игри Корпорација (PAGCOR), земјата е коцкање регулаторот кои исто така се случи да работат неколку казина го надгледуваше, да ги продадат своите земјиште-базирани средства.Кои создадоа проблем за федералната влада, како PAGCOR собира многу повеќе данок на приходи од било кој друг Филипински агенцијата, освен на земјата УЈП.Но, кога на аукција отвори, неколку понудувачи се појави да се купи PAGCOR казина.Тоа е затоа што додека комерцијални казина, Solaire и Градот на Соништата, на пример, плаќа само 5 отсто данок на VIP игра и 15 проценти на маса пазар приходи, Филипини влада соопшти дека ќе направи се изгубени приходи од силно оптоварување во поранешна PAGCOR места кристал bay езерото тахо казино. "Приходната поток уште ќе дојде," PAGCOR Претстедател Андреа Domingo се вели во јули кристал bay club казино настани. "Владата сеуште ќе заработи пари." кристал bay club казино тахо.