кристал Bay езерото тахо казино

Њу Хемпшир Сенатот неочекувано воскреснати навидум осудени казино бил во четвртокот и вата низ на Куќа, со својот печат на одобрување.Тоа не е прв пат еден од Сенаторот Лу D'Allesandro е (Д-Манчестер) казино записи има воскреснатиот од мртвите, — на сенаторот себе има doggedly resuscitated нив секоја година на почетокот на секоја сесија за последните две децении.Но, ова е прв да се донесе назад во живот средината на седницата.Минатата година, Г'Allesandro вети дека ќе неговата 20 последователни не успеа казино сметка ќе биде неговиот последен.Тоа не беше, но тој tabled неговата 21 претходно овој месец, наместо да се соочи со пораз во рацете на неговите колеги во Сенатот.Но, од тогаш, тој бил во можност да го убеди Сенатот да се преиспита ова прашање и да го даде својот план да се сними во Куќата, кој оваа недела се покажа себе за да биде во расположение да се помине коцкање проширување записи кога го одобри мерка за да се овласти спортски обложувања.Куќата има толку често се бане на Г'Allesandro е сметки во минатото, но оваа година тој мисли дека се работи можат да бидат различни.Во вторникот Куќа гласаа 269-82 да го одобри спортски обложувања сметка дека има поддршка на Републиканската Гувернерот Крис Sununu.Куќа лидери рече дека тие, исто така, ќе се вклучат приходи врз основа на спортови на вложување во нивната држава буџетски план.Законот ќе ја легализира двата мобилни и мало wagering на сите про спорт и повеќето Поделба јас колеџ спортови, со исклучок на игри кои вклучуваат колеџи со седиште во Њу Хемпшир кристал bay езерото тахо казино. D'Allesandro предлог-законот, во меѓувреме, ќе овласти два казина во државата, категорија еден и категорија две.Категоријата еден ќе биде одобрен за 160 маси и 3,500 видео лотарија машини, плус спортско обложување, за $40 милиони радиодифузната такса.Категоријата две ќе биде дозволено 80 табели и 1,500 видео лотарија машини, плус спортски обложувања кристал bay club казино настани.
"Мислам дека постои растечка свест за реалноста дека гејминг бизнис има населиле во околу нас и ова може да биде наша последна шанса да учествуваат ако ние сакаме да уживаме на економски предности кои можат да дојдат од ова," Г'Allesandro изјави Унија Лидер во четвртокот.Ние сите знаеме дека Масачусетс објект [Бис Бостон Харбор] ќе биде отворањето и Њу Хемпшир луѓе ќе одат таму.Зошто да не се чува во Њу Хемпшир?", се прашува тој.Во 2014 година, D'Allesandro дојде како блиски, како што може да дојде да се легализира казина во Њу Хемпшир, без всушност да го прави тоа.Истата година, Г'Allesandro е сметка ( неговиот 16) беше поразен во Куќа со само еден глас, дадени од страна на Заменик-Говорник Naida Kaen, кој врзан резултати во 172-172. кристал bay club казино тахо.