кристал Bay Club казино тахо

PokerStars службеници на Европската Покер Турнеја Фестивалот во Барселона ја промени нивната исплата структура назад до 15% од полето за нивните €25K & €50к настани неколку дена по ветувачки да се зголеми тоа за 20%.Во неколку недели, време, Bernadette Jiwa ќе биде отворањето нејзината Приказна Стратегија Разбира, и јас силно препорачуваме PokerStars enrols кристал bay club казино тахо. Jiwa е маркетиншки гениј кој верува во важноста на разбирање вашиот клиент подобро отколку што знаете и самите.Во нејзината влијателна книга Значајни: Приказната на Идеи Кои Летаат, Jiwa зборува за истиот проблем, таа се чуваат доаѓа од кога им помогне на компаниите да ги подобрат своите односи со своите клиенти во понеделник навечер покер централна брег. "Тие беа регрутирање мојата помош со раскажување дел по идеја беше целосно формирана; нивниот прв фокусот беше речиси целосно на идејата себе кога тоа треба да се на потенцијалните корисници или купувачи." Како покер играчи скриена себе во креветот во пресрет на Сезоната 13 на Европската Покер Турнеја (EPT) фестивал во Барселона, Нил Џонсон, Раководител на Сето она Што се Случува во Живо За PokerStars, напиша блог пост на PokerStars блог носи наслов: EPT Барселона: Што е Ново За оваа Сезона?Меѓу промени беа воведување на нов Штип-Граница Omaha (PLO) High Roller, неколку линии предупредување на притисок кон казино игри во иднина ќе престане, и што е најважно промена на исплата структура.За изменување и дополнување на исплати по секој е пренесен во вашиот фестивал, се плаќа за сместување, и се подготвени да карпа и се тркалаат не е начинот на кој компанијата брендирање себеси како најголем светски онлајн покер соба треба да се однесуваат.Твитер, се разбира, го разнесе, со повеќето професионалци се, не се задоволни со промените.И кој може да ги обвинуваат нив?Тоа е на играчи кои плаќаат пари да се игра, и кога пари €10,000, €25,000, или €50,000, тогаш не треба да се Фил Galfond да се разбере нивното внесување во исплата на промени треба да биде задолжително mondial казино вистински или лажни.

PokerNews Интервју Нил Џонсон На исплата структура за првите пет сезони на EPT беше 10%.Тоа се промени на 15% од Сезоната 6 натаму.Светската Серија на Покер (WSOP) го следеа примерот оваа сезона понеделник покер турнири во близина на мене. PokerNews седна со Џонсон да го прашам зошто PokerStars направени промени, и дали тие имале консултирани играчи пред да донесат својата одлука?Тие не се, и од една страна, јас можам да разберам зошто.Постојат моменти во секој бизнис кога ќе треба да се доведе на коњ на водата.И таму е аргумент дека ова е случај кога станува збор за мали удели покер турнири и рекреативни покер играчи.Џонсон рече дека тие направиле промени по сортирање низ играч податоци кои се однесуваат на бројот на настани одигра на фестивалот.Играчи беа во просек 1-2 настани на фестивалот, а PokerStars сметаат дека проширувањето на исплати за 20% би им даде на луѓето повеќе пари да се игра во повеќе игри.Како рекреативни играч, јас ја почитувам таа одлука, иако јас уште би сакал од нив да се бара мислење прво.Високиот Удели заедница е поинаква литургија на ајкули.Исто 100-200 играчите се натпреваруваат во овие настани во целиот свет.Сателит квалификациите во €25k & €50к настани секогаш се случува да бидат професионални покер играчи.Па зошто гнев нив, со воведување на значајни промени во пресрет на настанот без да бараат мислењето на вашите клиенти?Како може ова да се случи?Јас би хазард а претпоставувам дека сега постојат многу ланци на команда во рамките на Amaya, и тоа трае премногу долго за да се добие одобрување за предложените промени во комбинација со недостаток на трпение, тоа беше веројатно таму кога облека била приватна.Јас сум сите за правење на грешки; тоа е како ние напредок, но PokerStars се прави премногу.Тие треба да се консултираат Високиот Roller заедница пред донесувањето на промени, и треба да го стори тоа за идните промени места за престој во близина на казино morongo.

"Ова, конечно е играч управувано индустрија и ако големо повратна информација е дека играчите тоа го сакаат, омраза, или сакате тоа tweaked, ние ќе сигурно оди назад и се погледне во него.Но, тоа ќе биде во место за овие 3 настани {Барселона, Прага, Малта}." Џонсон изјави PokerNews.Зошто се чека да се види дали тие го мразат тоа?Зошто не се побара, пред да се направи промена?По интервјуто, Џонсон најави враќање на старата структура за €25k & €50к настани, што значи многу луѓе изградена глава на непотребни пареа, а PokerStars да се трошат многу непотребни време места за престој во близина на казино foxwoods. "Двете најважни нешта што може да направи се за да се овозможи самите да се види И навистина да се види други."Jiwa напиша во Значајни.Можеме да видиме што PokerStars.И само во случај да се прашувате, ние сме седна над тука!Слика Круг Во еден многу брз круг-up на EPT13 Барселона акција: Ник Petrangelo поразен 240 учесници да победи на €10k Еден Ден Висока Ролери за €413,000 и Барселона и Шпанија фудбалска ѕвезда, Жерар Пике, ги презела неговото место во €50к Висока Ролери случај акумулираното 102 лица.Има исто така е нов рекорд поставен.На €1,100 купи-во Estrellas Главниот Настан влечат во толпата на 3,447 играчи, и што е нов рекорд за еден EPT настан.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre места за престој во близина на громот долина казино.