во понеделник навечер покер круна перт

Група предводена од грчки лотарија облека Intralot е добитник на 10-годишен договор да се кандидира на Тајван Спорт Лотарија.Во средата, Taipei Times објави дека на Спортски Работи Советот беше избран Intralot и нејзините партнери – Armenia-листата дигитална меморија производителот ADATA Технологија и Chinatrust Commerical Банка – да се започне со нивната улога како спорт лотарија билет продавачите на почетокот на Јануари во понеделник навечер покер круна перт. 1, 2014 година места за престој во близина на казино ilani. Тековната спорт лотарија оператор, Fubon Банка филијала Тајван Спорт Лотарија Корп, одлучија да не побара обновување на својата дозвола по постојано не успева да ги направи потребните remittance до владата, за кој компанијата се обвинува владата со мандат исплата проценти и ограничувања кои го ограничуваат лотарија на 10-игра parlays. Intralot е Азија-Пацифик операции директор Dmimitrios Markakis кажано GamblingCompliance договорот претставена "многу голема можност" за компанијата, која е ги прави првите прободе во водење на Азија спорт лотарија на проектот.Но, најдобро се задржи шампањ на мраз за момент, бидејќи губење на понудувачот – партнерство помеѓу ICP Електроника, Taishin Меѓународната Банка и Лотоматика подружница GTech – издаде изјава, велејќи дека има намера да поднесе жалба на одлуката места за престој во близина на казино snoqualmie. ICP категоризираат на Спортски Работи на Советот на vetting процес како "навистина сурова" и "нетранспарентно," и на тој начин компанијата "не може да ја прифати одлуката." Очигледно, тие не добија минатото одрекување, лутина, преговарање и депресија фази на тага, кои му претходат прифаќање.Хонг Конг-базирани спорт лотарија на услуги AGTech Holdings Ltd.има само потпиша договор за да се обезбеди 530 C8 обложување терминали на Јужна Африка horseracing/tote обложување оператор Злато Круг Ltd.Договорот беше направен преку AGT subisidary Пекинг AGTech ДОБИ Technology Co места за престој во близина на казино parx. Ltd.и претставува Кина првиот лотарија меѓународната продажба на хардвер шансите на зелената 0 во рулет. AGTech извршен ДИРЕКТОР на Џон Сонцето рече договор "претставува значајна пресвртница" во компанијата е историја, што ја потврдува нивната 2011 стекнување ДОБИВ, кои се обезбедува над половина на технологија кои лежат во основата на Кинески спорт лотарија на пазарот шансите за помине линија залог во craps. Xinhua објави дека Кинески спорт лотарија на продажбата се зголеми 12,8% во ноември да ЈЕНИ 10.84 б (б), додека помош лотарија на продажбата се зголеми 8.5% на ЈЕНИ 12.87 б.Вкупниот година до денес, продажбата се до 17.9% да ЈЕНИ 234.72 b ($37.65 b).Игри на среќа се исто така и на подемот во Јужна Кореја, но владата мандати на KRW 2.875 трилиони (б) капа на лотарија приходи, и да се задржи капак на граѓаните трошење и да се избегне да биде обвинет за preying на најранливите членови на корејски општество шансите на броеви во craps. (Владата, исто така, барови локалното население од сите, но еден од Јужна Кореја е 17 казина и има за цел да се задржи вкупно коцкање бизнис приходи за да може да 0.58% од БДП на земјата.) Но лотарија на продажбата се зголеми над 20% минатата година, што резултира со вкупно лотарија на приходите на KRW 3.08 т.Продажбата се зголеми за повеќе скромни 4.1% оваа година, но агенција Yonhap news извештаи дека приходи капа веќе прекршени од страна на крајот на ноември, и очекувањата се дека конечната бројка за 2012 ќе дојде на KRW 3.2 т.На Кореја Лотарија Комисија (KLC) побара оваа година капаче се крена, некоја опција во рамките на контролата на Националната Коцкање Контрола Комисија (NGCC), но на барање беше отфрлено врз основа на "потреба за добро управување" на лотарија сектор.Не е за ништо, но пробивање капа значи KLC е потребно да се обрне финансиски казни за NGCC, значењето на NGCC има дадено интерес да се држат до своите пиштоли.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.