кога не Sandia казино се отвори

По воспоставувањето на неговиот СЕКРЕТАР за Дигитален ентитет минатиот месец, Американскиот гејминг машина иноватор Научни Игри Corporation има сега најави и вработување на искусни индустрија извршен Ешли Sandyford-Sykes (на сликата) за да служи како нови дигитални игри и sportsbetting технологија подружница е Постар Заменик-Претседател.Лас Вегас-врз основа на Научни Игри Corporation изјави дека Sandyford-Sykes била претходно дадена разговори за развој на слотот за содржината и официјално ќе се приклучат своите редови од 1 Мај да доведе девет studios во рамките на своите СЕКРЕТАР Дигитални подредени, кои веќе се одговорни за голем број на популарни онлајн игри, вклучувајќи Foxin' Победи, Диви Игра Superbet и Виножито Богатство.Научни Игри Corporation изјави дека Sandyford-Sykes е да се работи од неговите канцеларии во Chiswick близина на Лондон и ќе се приклучат искусен СЕКРЕТАР Дигитални лидерство, тим кој веќе вклучува Кит О'Loughlin, поранешниот Sportsbook Директор и Главен Производ Службеник за Ladbrokes, заедно со претходниот, Заменик-Претседател за Oracle, Крис Armes кога не sandia казино се отвори.
"Создадовме исклучително моќен тим на технологија и производи лидери, кои се движат брзо со двоен фокус," читање вторник изјава (pdf) од Мет Davey, Група Главен Извршен за СЕКРЕТАР Digital кога го прави сан pablo казино се отвори. "Прво, зреењето на нашата Европска Унија-центрични развој на продукти и способности за да може подобро да се поддржи нашите поголеми Велика Британија и Европската Унија база на клиенти и, второ, создавање на нови способности во Северна Америка за да одговори на зголемената побарувачка за нашите игри производи и да бидат подготвени за sportsbook проширување треба да сад стане ново регулиран пазар." Davey, поранешниот Главен Извршен Директор за NYX Игри Група Ограничен, изјавил дека извршниот тим на СЕКРЕТАР Дигитален е "полна со моќни смисла на она што ние треба да направиме" со цел да се "искористете ја можноста пред нас' пред објавувањето дека тој е во потрага напред за да почетната поделба на одличен производ и технологија талент'.Заедно со вработување на Sandyford-Sykes, Научни Игри Corporation детални дека тоа му даде сегашната Велика Британија Правни Директор, Сју Dawson, дополнителна улога на СЕКРЕТАР Дигитални Заменик Генерален Советник, додека именување Рајан Рипли да служи како подружница е Привремен Главен Финансиски Директор. е ролери увеселителен парк во њујорк.